Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, potrzebuje porady z dziedziny #prawo #ubezpieczenia #motoryzacja . Może ktoś z was słyszał o podobnym problemie. Podpisałem dwie umowy na polisę OC, w dwóch różnych towarzystwach, w wyniku pewnego nieporozumienia. Myślę, że szczegóły są bez znaczenia, jednak pozostaje pytanie- co teraz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pomyślałem, że może opłacę obydwie składki i napiszę wypowiedzenie/rezygnację z umowy z jednej z nich? #pomocy ()
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@xxx111xxx: Wypowiedz jedną, opłać składkę za okres wypowiedzenia i tyle


@Ogar_Ogar: Dzięki za odpowiedz. Rozumiem, że wystarczy „klasyczne” wypowiedzenie umowy, jak każdej innej?
Pośrednicy ubezpieczeniowi trochę mnie nastraszyli, jednak wiem, że każdy pilnuje swojej prowizji za daną umowę a w dalszej kolejności myśli o pomocy klientowi ()
  • Odpowiedz
  • 0
@AlNeri: niestety bezpośrednio u Agenta. Po prostu nie dogadałem się z jednym z nich i zaufałem naszej „umowie”, że wstrzyma się z procedurą dopóki mu nie przedzwonię z decyzją.
@CzarnyOwiec: Infolinie odprawiły mnie z kwitkiem, twierdząc że nie wiedzą i nic nie mogą
  • Odpowiedz
  • 0
Oczywiście uprzedzając wszystkie inwektywy- wiem, frajer i debil ze mnie, moja wina, że tak się porobiło ale człowiek uczy się na błędach (,)
  • Odpowiedz
@xxx111xxx oj tak stracisz najwyzej kilka stow za skladlki a nie jak kumpel 4 tys za jej brak ( ͡° ʖ̯ ͡°). Tym sie pocieszaj. Napisz wypowiedzenie temu drozszemu i zobacz co to bedzie, za okres aktywnosci przyjdzie pewnie zaplacic.
  • Odpowiedz
@AlNeri: niestety bezpośrednio u Agenta. Po prostu nie dogadałem się z jednym z nich i naszej „umowie”, że wstrzyma się z procedurą dopóki mu nie przedzwonię z decyzją.


@xxx111xxx: Agent może anulować polisę. W dodatku jeśli nie ma Twojego podpisu na polisie to nie mogą Cię windykować.
  • Odpowiedz
  • 0
@AlNeri: No i tu się objawia mój debilizm, bo tak jak pisałem we wpisie, obie polisy zostały podpisane, co zamyka podstawowe drogi rezygnacji (jak np.w umowie na odległość).
W głębi duszy wierzę, że sprawa zakończy się tak, jak napisał @CzarnyOwiec czyli zapłacę parę stówek i będę mieć jedno prawilne ubezpieczenie
  • Odpowiedz
@xxx111xxx: Zadzwoń do agenta i zapytaj się czy złożył już polisę i czy może ją anulować. Niekiedy się da. Jeśli umowy podpisane u agenta to nie ma podstawy prawnej aby je wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
  • 0
@AlNeri: rzecz w tym, że złożył, mimo że umawialiśmy się na mój sygnał z potwierdzeniem przekazania do realizacji.
Rozumiem doskonale, że być może to żadna podstawa do wypowiedzenia ale przecież nie mogę mieć dwóch polis oc (o ile mi wiadomo ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
  • Odpowiedz
  • 0
@xxx111xxx mozesz mieć nawet 5 polis oc. Pewnie chodzi Ci o podwójne OC ale to jest inna bajka i dotyczy wznowień a nie polis podpisywanych u agenta.
  • Odpowiedz
@xxx111xxx: Słabo... Jakby była płatna gotówką na miejscu, to agent jest windykowany, bo powinien od Ciebie wziąć kasę zanim da Ci polisę. I by ją anulował w chwilę, żeby mu po prowizji nie polecieli. A tak to płatność spada faktycznie na Ciebie :( Możesz jeszcze zapytać na infolinii ubezpieczyciela. Bo może być tak, że masz druk przelewu. Ale to druk przelewu, który powinien wziąć sobie agent. Żeby wiedzieć gdzie przelać
  • Odpowiedz
Też słabo... Jakby to było przez neta to tak, a u agenta panuje niestety zasada widziały gały co brały (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@mfind: niestety rozumiem () jednak co wobec faktu, że będę miał jednocześnie dwie polisy? To już nawet nie chodzi o tę kasę tylko o ewentualne problemy w razie „w” ( ͡° ʖ̯ ͡°) albo jak to będzie funkcjonowało w ufg czy coś, nie wiem nie znam się (,) a tu taki precedens
  • Odpowiedz
  • 0
@mfind nie jest tak, że jeżeli się wpłaci za cały rok, wypowie umowę po miesiącu, to TU powinno zwrócic składki za 11 mięsiecy ?
  • Odpowiedz