Wpis z mikrobloga

RPO: pełnoletni uczeń może sobie usprawiedliwić nieobecność.

https://www.wykop.pl/link/4053309/rpo-pelnoletni-uczen-moze-sobie-usprawiedliwic-nieobecnosc/

Rzecznik zwrócił uwagę, że z chwilą uzyskania pełnoletności dana osoba może samodzielnie wpływać na swoją sytuację prawną kształtowaną dotąd w wyniku działania jej przedstawicieli ustawowych. Rodzice tracą zatem prawo reprezentowania dziecka przed organami administracji publicznej. Nie mogą już dłużej składać oświadczeń woli w imieniu dziecka, o ile nie uzyskają od niego odpowiedniego upoważnienia. Co do zasady więc pełnoletnia osoba powinna mieć możliwość do samodzielnego decydowania o sobie.

#polska #prawo #szkola #szkolastandard #nauka #edukacja #ciekawostki #zainteresowania #licbaza #mikroreklama
Zdejm_Kapelusz - RPO: pełnoletni uczeń może sobie usprawiedliwić nieobecność.

http...

źródło: comment_607aNLCsUpoGptaoJXNbnnzwIa8OiV8A.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Dawidino: "No tak, małe gówno ledwo co skończył 18 i już myśli, że będzie sobie ustawiał szkołę według własnego widzimisię. Jak się nie podoba to wypad ze szkoły "
Takie małe gówno ma już prawo wyborcze, prawo do prowadzenia samochodu (i np zabicia Cie na drodze), prawo do kupowania alkoholu, papierosów i do wszystkiego innego co mają osoby po 30 i 40 i 50 i 60 roku życia. Poza tym
  • Odpowiedz
@Zdejm_Kapelusz u mnie wyglądało to tak że nie usprawiedliwiali mi tego i po prostu miało się #!$%@?, na koniec roku musiałem sobie sam usprawiedliwić 300 godzin pisząc dzień po dniu na jednej kartce kiedy się nie było patrAc na dziennik i koniec procedury
  • Odpowiedz
  • 0
@Zdejm_Kapelusz u mnie 4 klasa technikum czyli ludzie po 19-20 lat #!$%@? dalej chce usprawiedliwienia od rodziców i podpisana karteczkę czy możemy sami wracać do domu z wycieczki (na które i tak nie chodzimy)
W 3 klasie nie mieszkałam już z mamą, nawet nie wiedziała czy chodzę czy nie a nawet jeśli to nie miała na to wpływu ale i tak musiałam #!$%@?ć według wychowawcy na drugi koniec miasta po świstek
  • Odpowiedz
Dziwnym trafem zawsze na program najbardziej narzekają ci, którzy ledwo sobie radzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dawidino: No popatrz - przez całą swoją edukację każdy etap kończyłem wysoko, łącznie ze studiami i byciem w TOP studentów, równocześnie pracując jeszcze podczas studiów. Wiedzę w pewnych dziedzinach wyrobiłem sobie taką, że pracuję w CERN, pewnie będę się zabierał do jakiegoś doktoratu jak dobrze pójdzie...

... i nadal uważam,
  • Odpowiedz
@Zdejm_Kapelusz: Mało tego niektóre szkoły w tym średnia do której ja uczęszczałem po wejściu portier nie pozwalał wyjść z niej drzwi pozamykane na twardo, tylko wyjście\wejście okupowane przez portiera międzyczasie patrzącego w monitoring jak wychodziłeś kartka od nauczyciela jak nie ma to wek jak się nie zatrzymałeś to na drugi dzień inba dyrektor telefon do rodziców normalnie kretyni... kuchwa człowiek pełnoletni a jak w koncentracyjnym( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz