Wpis z mikrobloga

Znalazłby się ktoś chętny do pomocy, aby stworzyć niewielki dokument z polecanymi grami? Jakiś podział na kategorie gier wraz z krótkim ich opisem. Możnaby to linkować od razu pod każdym pytaniem o polecenie gier, szczególnie dla 2 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak widzę polecenia Talismanu czy innego Catanu tylko dlatego, że taka osoba w nic innego nie grała to mi się żetony w pudełkach przesypują. A i męczące jest ciągłe wałkowanie tych samych pytań, chociaż zwykle staram się zachować cierpliwość. Wołam tych co pamiętam, że się udzielają w tagu @Zorak @Melt @Munchhausen @krolik_wie_lepiej @antros @Taiffun @venomik Kilku pewnie pominąłem, bo nie mam pamięci do nicków, w razie czego wołajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
  • 65
@DJCrovley:

Dodam też że podpowiedziane gry muszą być dostępne na rynku więc lista będzie musiała być aktualizowana o nowe tytuły przynajmniej raz w miesiącu.


rynek wtórny jest bardzo bogaty i gra nie znika w ciągu miesiąca z rynku pierwotnego, ba nawet gry która nie będą wznawiane i nie było dodruków od lat często kisza się w jakichś lokalnych sklepach, skoro nawet teraz można dostać w sklepie Świat Dysku Ankh-Morpork :)

aktualizacja
@Golob:
nie zmienia to faktu ze hejtowanie czy umniejszanie wartości gry z powodu tego, że w naszych oczach jest popularniejsza niż byśmy chcieli, czy polecana w niezbyt sensownych przypadkach jest bezsensowne;

nie lubiłem Splendoru i Domku, a ich popularność jeszcze moją antypatię zwiększała, ale nigdy nie zaprzeczałem że są dobry gatewayem i wielu wypadkach się sprawdzą i potrafiłem ją polecić,
jeśli znaczna część osób tutaj nie będzie potrafiła zdobyć się na
@Jednobrewy: w jakim sensie wyrosnąć? Na TS mam znajomych w swoim wieku, pracujących, po studiach, a Discord kojarzy mi się tylko z krzyczącymi dzieciakami pykającymi w gierki :)
@antros: Śmieję się tylko z tego. Sam dużo używałem TeamSpeaka, ale trochę przespali pewien okres moim zdaniem i po względem wygody Discord ich przegonił. Teraz mi to nie robi, bo i tak nie używam za bardzo żadnego z nich :)