Wpis z mikrobloga

Znalazłby się ktoś chętny do pomocy, aby stworzyć niewielki dokument z polecanymi grami? Jakiś podział na kategorie gier wraz z krótkim ich opisem. Możnaby to linkować od razu pod każdym pytaniem o polecenie gier, szczególnie dla 2 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak widzę polecenia Talismanu czy innego Catanu tylko dlatego, że taka osoba w nic innego nie grała to mi się żetony w pudełkach przesypują. A i męczące jest ciągłe wałkowanie tych samych pytań, chociaż zwykle staram się zachować cierpliwość. Wołam tych co pamiętam, że się udzielają w tagu @Zorak @Melt @Munchhausen @krolik_wie_lepiej @antros @Taiffun @venomik Kilku pewnie pominąłem, bo nie mam pamięci do nicków, w razie czego wołajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
  • 65
@antros: Zdaję sobie z tego sprawę, ale zobaczymy ilu nas będzie i z pewnością coś wymyślimy. Ktoś lepiej się czuje w euro i więcej o nich wie, inny w imprezowych, etc. Z tego jakąś wypadkową można stworzyć. Formę uzgodnimy, chociaz chmurek nie lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: ty możesz nie lubić, ale nie bez przyczyny ikonografiki, wykresy, czy chmury słów tak częsot wykorzystywane są przez marketingowców, zresztą dane z Menti można wyeksportowac do Excela i tez udostępnić :)
@antros: dużą wadą chmury jest to, że głównie polecane będą znane gry, a nie te faktycznie najlepsze...
vide Neuroshima hex, która wśród logicznych sucharków jest niezła, ale ani najlepsza ani sensowna cenowo...
@Golob:

dużą wadą chmury jest to, że głównie polecane będą znane gry, a nie te faktycznie najlepsze...


przecież jeśli będziemy polecać jako grupa czy wyselekcjonowana czy nie to to co polecimy będzie samo w sobie popularniejsze, jak chcesz polecać niepopularne to indywidualnie :)

vide Neuroshima hex, która wśród logicznych sucharków jest niezła, ale ani najlepsza ani sensowna cenowo


według twej opinii, a ja nie dostrzegam na rynku niczego podobnego i tym
@antros: no właśnie chyba nie musi, inaczej jedyne polecone będą te znane (a niekoniecznie lubiane) przez wsyzstkich, bo tylko takie będą miały dużo głośow. Moim zdaniem fajnie by było, żeby udało się tego pozbyć i nie polecać właśnie znowu Catana, Hexa i Eurobiznesu.

Jeżeli udałoby się dobrze podzielić zagadnienie - zrobić takiego czarodzieja:
- liczba graczy
- trudność [to mój pierwszy raz], [znam już szachy i bierki], [co i rusz gram
@Golob:

żeby udało się tego pozbyć i nie polecać właśnie znowu Catana, Hexa i Eurobiznesu.

jeśli gra jest dobra czy najlepsza w czymś to dlaczego jej nie polecać, gry są popularne m.in. dlatego, że są dobre i że się podobają,

zrobienie wyszukiwarki oznaczało by trochę kodowania i dużo pracy z tworzeniem bazy i ocenianiem, nie wiem czy starczy zapału i siły komukolwiek na taki projekt,
@antros: Hex kosztuje 100 a nie 20PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°). Musisz kupić podstawkę bo tam jest instrukcja...

Jako alternatywę dla Hexa z wyraźnie niższym progiem wejścia i przyjaźniejszym tematem dorzuciłbym Santorini, ale ono ostatnio wyparowało z polskiego rynku.

Z kolei jeżeli komuś niestraszny Hex to poszedłbym dalej za ciosem i polecił Ashes

To nie tak, że nie uważam Hexa za dobrą grę. Po prostu już sporo
@Golob:

Hex kosztuje 100 a nie 20PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°). Musisz kupić podstawkę bo tam jest instrukcja...

jako alternatywę dla Hexa z wyraźnie niższym progiem wejścia i przyjaźniejszym tematem dorzuciłbym Santorini, ale ono ostatnio wyparowało z polskiego rynku.

instrukcja jest dostępna online, wystarczą dwie armie, ale nawet jeśli chcesz liczyć podstawkę to to co piszesz dalej jest irracjonalne, polecasz Santorini które powyżej 200 kosztowało :) i
@antros @Jednobrewy taki algorytmowy chart mozna zrobic, sensownie zakodowac pytania i na koniec 2-3 pozycje dac.

np liczba graczy (solo) do 2 do 3 do 4 itp
czy tematyka istotna czy nie jesli tak to jaka.
co op , konfrontacja.
glowna cecha: strategiczna, karciana, area control itp
na sam koniec widelki cenowe i tyle

owszem wszystkiego tam pewnie nie da rady wrzucic ale dla leni co sami nie wiedza czego szulaja to
@DJCrovley zdecydowanie wybor w czesci kategorii bedzie wiekszy niz 0 / 1. Ale czasem jak widze pytania to chyba lepiej wymusic okreslenie sie bo ludzie szukaja swoetego graala planszowek - chodzi w kazdej konfiguracji od co opa po negatywna interakcje. calosc ofc do 100 zl :-).