Wpis z mikrobloga

Znalazłby się ktoś chętny do pomocy, aby stworzyć niewielki dokument z polecanymi grami? Jakiś podział na kategorie gier wraz z krótkim ich opisem. Możnaby to linkować od razu pod każdym pytaniem o polecenie gier, szczególnie dla 2 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak widzę polecenia Talismanu czy innego Catanu tylko dlatego, że taka osoba w nic innego nie grała to mi się żetony w pudełkach przesypują. A i męczące jest ciągłe wałkowanie tych samych pytań, chociaż zwykle staram się zachować cierpliwość. Wołam tych co pamiętam, że się udzielają w tagu @Zorak @Melt @Munchhausen @krolik_wie_lepiej @antros @Taiffun @venomik Kilku pewnie pominąłem, bo nie mam pamięci do nicków, w razie czego wołajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
  • 65
@Jednobrewy: tak, myślałem o tym już, jestem za i mogę pomóc, zastanawiałem się nad formą - czy lepszy byłby po prostu dokument podzielony na kategorie czy jakaś tabelka, którą można sobie ustawiać wg. cen / liczby osób maks/min etc.
@krolik_wie_lepiej: @Taiffun: @Munchhausen: Forma jest do uzgodnienia, mam kilka pomysłów. Najpierw jednak lepiej zebrać chętnych, bo to znacznie zwiększy pulę znanych nam gier. Jak już będzie parę osób, to gdzieś nas zbiorę do kupy na współnej konwersacji i podyskutujemy na ten temat :) Przed świętami już pewnie nie wyrobimy się z tematem
@Jednobrewy: Chciałabym taką wersję gier dla 1-5 osób, w którą w pojedynkę gra się świetnie, we 2 jest super zabawa, a jak siądzie już cała ekipa to wow. ( ͡º ͜ʖ͡º)
ojtam ojtam, polecanie catanu Ci się nie podoba.

A tak na poważnie to naprawdę żeby dobrze komuś polecić trzeba znać więcej niż 300 gier, i dokument który chcesz stworzyć nie będzie mały. Bo warunków będzie dość sporo, gry trzeba by podzielić na kategorie:
- ilość osób - 2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 3-6, 4, 4-6, 6+
- poziom skomplikowania - imprezowe, banalne, proste, średnio-skomplikowane, trudne,
- eurosuchar/ameritrash/gra dla dzieci
wypadkowa samych powyższych
@DJCrovley: Robiąc to w kilka osób mogę śmiało powiedzieć, że będziemy mieć znajomośc 500-1000 gier. Jest to w zupełności wystarczająco na lokalne potrzeby, szczególnie że na listę trafi za pewnie około 100-150 tytułów. A kilkanaście godzin pracy to w sumie jest chwila :)
@Nicy: Gry solo to istotna grupa, ale na szczęście godnie reprezentowana, sam również pogrywam solo :)
@Jednobrewy: Ja sam znam ok 500+ gier, z narzeczoną to będzie z 1000. A że razem działamy/prowadzimy fundację która pokazuje ludziom gry jako sposób na rozrywkę to wybieranie jaka gra może się komuś spodobać jest dla nas normą (robimy imprezy w szkołach, MDKach, na targach, games room na Pyrkonie). Możemy pomóc w warstwie merytorycznej (jakie pytania, jakie gry itp.)
@Taiffun: @gzf-: @DJCrovley: Ale do interaktywnego kwestionariusza trzeba by mieć osobę, która to ładnie obrobi. W sumie kiedyś coś takiego robiłem, ale nic z tego nie pamiętam :) Plus będzie to z pewnością bardziej czasochłonne, ale oczywiście do zrobienia. Poczekamy jeszcze z 1 dzień na jakieś zgłoszenia i zobaczymy co kto potrafi :)
@Jednobrewy: zawsze warto próbować, chociaż mam obawy, różnimy się bardzo w ocenach i gustach, wielu nie pamięta, że czerpało przyjemność z czegoś dawniej, albo nie rozumie, że wiele osób może czerpać przyjemność z czegoś innego, ty ubolewasz nad polecaniem Catanem, a są doświadczeni geek'cy, którzy graja i nie pozbędzie się z kolekcji bo wiedzą, że w określonej grupie jest świetny, wczoraj ktoś polecał Takenoko jako tanią grę, a dla mnie od