Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest robota u mnie dla inżynierów testu w UK. Firma średnio stabilna (R&D, w dodatku w branży ogniw paliwowych a to może chwycić w każdej chwili albo dopiero za 10 lat). Wiadomo: no risk - no fun ale idzie się naprawdę dużo pobawić ciekawymi technologiami. Lokalizacja - pomiędzy Nottingham a Leicester.

Pracujemy nad wodorowym zasilaniem BTSów, tzw. 'lightowers' (nie wiem jak to przetłumaczyć - mobilne latarnie ?) i dronami zasilanymi wodorem.

Potrzeba więcej jak dwie osoby - konkretnie to trzy - dwie do pracy ze stackami i jedną do pracy nad certyfikacją, co jest o wiele ciekawsze. Osoba od certyfikacji wpada pod moje skrzydła.

Wymagania - inżynierka/magisterka z okolic elektryki/fizyki, znajomość CAN(PCAN/Vector), troche LabView, TestStand etc. Najważniejsze jest ogólne ogarnięcie i szybkośc nauki bo sporo narzędzi wykorzystujemy dość niekonwencjonalnie. Doświadczenie z testów/produkcji/R&D mocno wskazane oraz zamiłowanie sie siedzenia w labie albo w warsztacie (ciągły wyciąg powietrza, więc pizga lekko). Kawa dostępna bez limitów. Angielski is a must.

W zależności do expa da się wyszarpać pomiędzy 30 a 45k rocznie.

Dla jasności - nie ogarniam nikomu rzeczywistości/mieszkania tutaj, co nawyżej moge doradzić.

Treśc ogłoszenia:
---------
Working as part of the Product Development team, this role will apply Test & Validation engineering skills to support the design and development of commercial products for use in applications ranging from small portable power devices to motive and industrial power systems.

The successful candidate will be responsible for conducting tests to the requirements of validation plans to meet project objectives and milestones. Recording and following defined test methods and work instructions to suit product requirements for functionality and safety.

The individual will perform all assigned product validation activities, including endurance, environmental, robustness and certification testing and will generate, analyse and report results from testing, using statistical tools to calculate the predicted reliability of products. #!$%@? in failure root cause analysis and product quality life-cycle investigations.

Operating and maintaining assigned test equipment, the individual will be responsible for ensuring a safe, tidy and healthy work environment and for completing H&S documentation for all activities.

About you

You will hold a BEng, BSc (or equivalent) in a relevant discipline, or possess a relevant non-degree level qualification alongside suitable industrial experience. Typically, you will have 1-2 years of relevant industrial experience post completion of your degree or completed several years of post-graduate research. Membership of a relevant professional body is advantageous.

You will be able to demonstrate experience of product validation testing, test reporting and data analysis, as well as awareness of the following validation principles; reliability growth, accelerated life testing and statistical analysis.

You will have proven capability of delivering work packages on time and to commercial and technical requirements.

You will ideally have experience of working in a test or research laboratory and have worked as part of a cross-functional team.

It is key to us that you have a commercial mindset and the ability to work with a flexible and solutions focused approach, in an agile and fast paced environment. You must also be able to work collaboratively with a cross-functional team and be an effective verbal and written communications of both technical and non-technical information.

In addition to a competitive salary we offer a range of benefits, including pension scheme, private healthcare, life cover and 25 days holiday per year plus public holidays. Other benefits include a childcare voucher scheme, flexible working and learning & development opportunities. Our Exceptional Contribution Award scheme recognises and rewards outstanding contributions of individuals and teams.
----

Jak ktoś zainteresowany to PM.

#emigracja #uk #inzynieria #praca #napedelektryczny #tesla (mysle, ze moga byc tu zainteresowani, sorry za spam)
  • 11
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: No tak, ale z kalkulatora mi wyszło, że to nawet nie jest 2000 funtów na rękę miesięcznie. A koszty życia mimo wszystko chyba nieco wyższe niż w Niemczech?

Nie odbieraj proszę moich komentarzy jako zarzutu, czy coś. Po prostu chcę wybadać nieco przy okazji rynek pracy na Wyspach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Vincenzo koszta chyba mniejsze -wynajem pokoju za 350 ogarniesz, cały dom (4 pokoje) że wszystkimi rachunkami to okolice 1000. Jedzenie 0% VAT, samochód kupisz już w okolicach 1000 za coś, co pojeździ. Jak się wykażesz to szybko wskoczysz na 35/40k. Plus jest taki, że nikt nie ma spiętej dupy jak się spóźnisz na przykład. (u mnie wszyscy startują o 8.30, ja zacząłem przychodzić na 9.20) o wychodzić odpowiednio później, dzięki czemu oszczędzam
  • Odpowiedz
  • 1
@Vincenzo generalnie, po kupieniu wszystkiego co było trzeba kupić, gdybym nie wydawał kasy na bzdury to spokojnie odłożę miesięcznie pół wypłaty (przy sensownym planowaniu i 'żyj maksimum za minimum')
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Testy to nie moja dzialka ale szybkie google:
https://www.payscale.com/research/UK/Job=Test_Engineer/Salary
wiec average salary £27k, tyle co normalne uk average salary, wiec 30-45k to calkiem niezla oferta (poza Londynem, Cambridge etc)
W niemczech
https://www.payscale.com/research/DE/Job=Test_Engineer/Salary
sporo wiecej bo 48k euro ale opis wyglada bardziej na software a nie hardware (ani slowa o labview etc)
UK nigdy nie bylo znane ze szczegolnie wysokich zarobkow na stanowiskach inzynierskich, branzowi lokalni pomstuja na to od dekad,
  • Odpowiedz
@kaktusak: dzięki za podsunięcie linka do payscale. Sprawdziłem dla swojej specjalności i wychodzi mi różnica ok. 18000€ rocznie na korzyść Niemiec.

@Wujek_Fester: o jeszcze jedną rzecz chciałem zapytać: jak jest na Wyspach z tzw. flextime? Przeważają pracodawcy wymagający przychodzenia do pracy na określoną godzinę (nawet jeśli nie wyciągają konsekwencji ze spóźnień), czy tacy, których nie obchodzi kiedy zaczynasz i kończysz pracę byleby robota była zrobiona albo ilość przepracowanych godzin w
  • Odpowiedz