Wpis z mikrobloga

Jestem kablem, taką jednoosobową targowicą. Ostatnio zwolnili u mnie w pracy złodzieja paliwa po moim donosie, a teraz możliwe, że odbiorą dziecko moim sąsiadom. Jestem wrażliwym człowiekiem, nawet lekko #!$%@? pod tym względem. Gdy w TV leci materiał o krzywdzeniu dziecka moja żona automatycznie przełącza by nie musieć obserwować mojej tyrady na temat strzelania do debili. Płacz zza ściany mnie nie rusza, sam mam dzieci, ale gdy 9-letni syn mnie się pyta czy 6-letni kolega z podwórka może posiedzieć u nas bo jego matka jest pijana i będzie go znowu biła to dzwonie na policje. Tłumaczenie? Prośby? Ostatnie szanse? Już z tego wyrosłem. A porysowany lakier samochodu mnie nie rusza, bo to tylko kurde samochód, a nie twarz dziecka.

#neuropa ##!$%@? #dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 153
@lakukaracza_: i żyjesz w kraju, w którym wciąż jest duże poparcie dla przemocy wobec dzieci. Bardzo wiele osób wciąż nic złego nie widzi w "laniu" jako środku wychowawczym.

Nie czaję, jak można być tak #!$%@?, by stosować przemoc wobec własnego dziecka, osoby którą niby kochamy najmocniej ze wszystkich. Obcemu człowiekowi nie zajebię luty w ryj bez BARDZO mocnego powodu (np. we własnej obronie, gdy już nie ma innego wyjścia), a co
@tadekpol: no nie. Ale czyni je moim. Nie państwowym. Tak więc to ja będę decydował, co się z nim stanie — identycznie jak o tym, co się stanie ze mną, decyduje państwo.

Człowieczeństwo nijak nie wpływa na to, co można zrobić z drugą istotą. Państwa, przykładowo, jak najbardziej mogą stosować (i stosują!) przemoc fizyczną wobec ludzi. Włącznie z zabijaniem (kara śmierci, wojna). Mają też prawo do wymuszenia pracy na swoją
@PiSbolszewia: nie rozróżniasz nawet donosu od konfidentury więc co się wypowiadasz w temacie dla dorosłych? to, że chłopaki na osiedlu krzyczą HWDP i słucają Hemp Gru to nie znaczy, że pierwsi nie sypią kumpli jak wpadnie jeden z drugim z trawką. A teraz do lekcji siadaj i się ucz bo też wyrośniesz na alkoholika i będziesz dzieci bił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CocoJumbo20: nie. To było pokazanie, że człowieczeństwo lub nie nijak nie wpływa na to, co można z kimś zrobić, wbrew temu, co tadekpol twierdzi. Liczy się prawo własności. I ja bardzo ubolewam nad tym, że państwo odbiera mi własność nawet nad swoimi dziećmi.
@CocoJumbo20: ale znowu, to że dziecko jest człowiekiem nie ma absolutnie nic do rzeczy! Dorośli ludzie też są ludźmi, a dalej można ich „#!$%@?ć” — tylko że może to robić jedynie ich właściciel (państwo).
Idea że za pobicie dziecka powinno się odpowiadać tak samo, jak za pobicie dorosłego, to pochodna stwierdzenia, że dziecko, tak samo jak dorosły, jest państwowy. No cóż, tak de iure jest, ale mnie to jednak uwiera —
@Althorion: @Zuben: szkoda mi strzępić ryja, bo właśnie o was jest mój komentarz. Wyznajecie Panowie zasadę, że skoro wasi rodzice #!$%@? was pasem "za karę" i wyrośliście na wykształconych i dobrze zarabiających ludzi to znaczy że to jest dobra metoda wychowawcza. Róbcie co chcecie, ale pamiętajcie, że społeczeństwo zachodnie nie stosuje takich metod i odsetek samobójców jest u nich niższy. Życzę wam żebyście nie musieli nigdy chować własnych dzieci.
@sing:

Wyznajecie Panowie zasadę, że skoro wasi rodzice #!$%@? was pasem "za karę" i wyrośliście na wykształconych i dobrze zarabiających ludzi to znaczy że to jest dobra metoda wychowawcza.

To nie jest raczej dobra metoda wychowawcza. Ale każdy powinien móc wybierać takie metody wychowawcze jakie chce, nawet jeśli są one złe.

Życzę wam żebyście nie musieli nigdy chować własnych dzieci.

Nie da się już wychowywać swoich dzieci, co najwyżej dzieci państwowe
@Althorion: A ja wolałbym żeby tak nie było bo jeśli władza staje się zbyt opresyjna to można ją zawsze zmienić/obalić a niektórzy ludzie są za głupi żeby mieć psa a co dopiero dziecko.
Po za tym w Polsce państwo nikogo za darmo nie bije.
Wyznajecie Panowie zasadę, że skoro wasi rodzice #!$%@? was pasem "za karę" i wyrośliście na wykształconych i dobrze zarabiających ludzi to znaczy że to jest dobra metoda wychowawcza.


@sing: Nie, jest to ostateczna metoda kary która nie powinna być nadużywana. W większości przypadków można uniknąć jej stosowania, od klapsa jeszcze nikt nie zginął.

Róbcie co chcecie, ale pamiętajcie, że społeczeństwo zachodnie nie stosuje takich metod i odsetek samobójców jest u nich
@Althorion
Tak bo jak widać po wiadomościach ludzie to debile i jak już stosują przemoc jako środek wychowawczy to na klapsie się nie kończy tylko zazwyczaj dochodzi do śmierci dziecka. Lepiej zapobiegać niż potem płakać i robić pogrzeb dziecku bo naćpany Seba chciał żeby Amelka nie płakała.
"Kabla" wymyśliły aspołeczne elementy i przestępcy żeby nacechować negatywnie osoby które nie godzą się na łamanie prawa i zasad. Tylko to prawo i te zasady pozwalają nam w miarę normalnie żyć.
Nie raz uratowałem pobliski sklep przed ogołoceniem i nie wstydzę się tego. "Przypadkiem" zanim się zainteresowałem sprawą zawsze przychodzili przed świętami i czyścili cały alkohol i fajki.
@spere: gadać z tobą to jak gadać z panem Mietkiem co wynosił z zakładu co popadnie i kompletnie nie rozumie, że to złe. Jak mu wytłumaczyć czym jest honor, czym jest uczciwość, skoro pan Mietek to moralne dno? Takie samo jak ty, zresztą. Rozmowa z tobą może poskutkować jedynie tym, że upaprzesz mnie tą swoją obślizgłą moralnością. Żegnam, zdrajco, bez obioru. W realu bym ci jeszcze plunął pod nogi, o personifikacjo
@pikus88:

W ramach obywatelskiej postawy jutro zgłaszam możliwość popełnienia przestępstwa, a konkretniej art. 151KK. A zobaczymy co będzie, najwyżej zmarnuję trochę czasu, a nuż widelec się uda jednego koderastę ustrzelić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@verstappen: koderastę? Ten wyczerpujący wniosek wyciągnąłeś na podstawie tego, że skrytykowałem twoje włażenie w dupę PiS-owi? Nie trafiłeś.

PS: namówiłem cię na eutanazję? To jakim cudem jeszcze napisałeś do mnie? Nie wiem czy zauważyłeś ale zasugerowałem udanie się do kraju gdzie eutanazja jest legalna więc o jakiej namowie piszesz?

Mam też dla ciebie drugą możliwość, podam cię adres miejsca spotkania ze mną, wyjaśnimy sobie twoje wątpliwości.
@lakukaracza_ jak miałem 12 lat a mój brat 15 to nad nami mieszkały takie patole, często ich syn u nas przesiadywał jak stary matkę mu #!$%@?ł. Kiedyś nie wytrzymaliśmy i z 13letnim kolegą z klatki obok #!$%@?śmy gościowi raz a porządnie. Potem szybka rozprawa o znęcanie i gościa na puchę #!$%@?. Spokój do dzisiaj. Tylko ten młody ma dda i parę lat temu kogoś tam nożem przejechał i też siedzi...
@lakukaracza_: Donos donosem, ale, w przypadku, gdy np. chore prawo nie pozwala na ścięcie drzewa czy cholera wie czego na swojej własnej posesji, a sąsiad to zrobi (ostrożnie i z głową), to jak dla mnie istnym #!$%@?ństwem byłoby donoszenie na takiego człowieka. Nikomu nie wadzi, nikomu nie szkodzi. Ale jak mówimy tutaj o złodziejstwie czy innym bardzo patologicznym zachowaniu, szkodzeniu czemukolwiek, co nie jego to jak dla mnie w tym momencie