Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #audi #alfaromeo #alfaholicy #ford #skoda #honda #jdm
Chcę kupić samochód, ale nie wiem co wybrać bo w głowie dużo pomysłów.
Benzynka raczej bo robię dziennie 20-30 km po mieście i na weekend czasem z 300-400.
Budżet powiedzmy 15-20k zł. Przede wszystkim samochód ma mi się podobać z wyglądu a później analizuje to w stosunku do awaryjności i osiągów - stąd duży rozstrzał jeżeli chodzi o segmenty i bryły. Samochód będzie raczej sprowadzany bezpośrednio z Niemiec przez dobrego, znajomego specjalistę.

1. Alfa 159 - sportwagon, mój numer jeden, ale ze względu na średnie opinie silników benzynowych mam problem. 1.9 JTDm 150KM chyba nie jest dobrym pomysłem w stosunku do moich przebiegów po mieście?
2. Ford Mondeo MK4 kombi lub liftback albo Focus MK2 po lifcie. Obydwa spoko z wyglądu, środek raczej przeciętnie wygląda, chyba że w pakiecie Titanium. Focus w benzynce 1.6 100KM lub 115KM podobną są ok, ale głośne przy prędkościach austradowych. Mondeo nie wiem w sumie jaki silnik.
3. Honda Civic VIII 1.8 140KM VTEC - chyba bardziej podoba mi się w sedanie, ale UFO też jet brane pod uwagę.
4. Skoda Octavia II 1.6 102KM - podobają mi się w kombiaku ale boje się, że będzie za mało mocy.
5. Audi A3 8P - nie wiem w sumie jaki silnik.
6. Golf 5 - podobnie jak przy A3, nie wiem jaki silnik.

Jakieś opinie? Może, ktoś z was jeździ? Jakieś inne propozycje?
  • 41
  • Odpowiedz
@tr00ci0: w porównaniu do tego Mondeo to Alfa 2.2 JTS będzie całkiem żwawym autem - oczywiście w porównaniu bo poniżej 9 sekund do setki to osiągo wystarczające ale nie powalające na kolana - wadą jest jedynie to że tego nie zagazujesz i w standardzie nie będzie się wkręcał na obroty jak typowy makaron, ale za to jest to jednostka rozwojowa - oczywiście to nie będzie tylko chip jak w przypadku
  • Odpowiedz
@tr00ci0: Co do Alfy sie nie wypowiem, jechałem raz 159 i z tylu masa miejsca, wygodnie.
Mondeo w tej cenie raczej bedzie ciezko dostać, 2.0 benzyna jedzie fajnie, komfort naprawde ok, spalanie koło 10l, wiec sporo. Focus MK2 bardzo fajna opcja, szczególnie po lifcie - wnętrze nie jest juz takie archaiczne, choc sugerowałbym większy silnik. Octavia z 1.6 nie jedzie, A3 czy Golf 5 tez tylko z 1.6 mpi. (Chyba,
  • Odpowiedz
@miiihau: a orientujesz się jak ze spalaniem i awaryjnością tych 1.8 i 2.0? bo z tego co czytałem, to jest tak nie za dobrze ale też nie najgorzej
astra mi się nie podoba w ogóle niestety ;/
  • Odpowiedz
@tr00ci0: mondeo 4 z 2.0 tdci to jest złoto. Również polecam a4b7 z 2.0tdi. benzyn z mondeo nie znam a w audi to raczej tylko 2.0, 1.8 fajne ale raczej droższe jest a 1.6 trochę za słabe do tej budy
  • Odpowiedz
@tr00ci0: to zostaje 2.2 albo diesel. I teraz pytanie tylko o cenę bo nie wiem czy za 20 tys zł dostaniesz u Niemca coś rozsądnego. W Polsce w dobrym stanie chodzą dwa razy drożej - a jeżeli jesteś w stanie dołożyć i bierzesz pod uwagę segment C to jeszcze Giulietta wchodziłaby w grę - do miasta chyba lepiej się nadaje i są tam dobre benzyny.
  • Odpowiedz
@tr00ci0: no fakt, astra jest nudna troche, choc do bolu poprawna.
Osobiście styczności na dłuższa metę nie miałem, znajomy na Mondeo mk4 z ta wlasnie dwulitrowa benzyna, póki co nie narzeka. Wiesz, opinie sa bardzo skrajne. Jedni narzekają, drudzy założą gaz (choc niby silniki tego nie lubia) i zrobią 100k km, wiec ciezko jednoznacznie powiedziec.
Audi a4 b6/b7 (choc b7 w tej cenie moze byc ciezko) ze sprawdzona jednostka 1.8T?
  • Odpowiedz