Wpis z mikrobloga

Hejo Mirki, doradzilibyście mi co nieco w sprawie telefonów?
Moja Babushka ma numer stacjonarny w Orange, telefon to Philips CD170. Telefon już trochę ma i przydałoby się go wymienić na nowy, dodatkowo płaci 70 zł miesięcznie a dzwoni bardzo mało. Chciałem więc zmienić operatora żeby płaciła mniej, a później kupić jakiś tani i dobry telefon komórkowy, tak więc o to co chciałem wiedzieć:
-Na jakiego operatora warto się przenieść? Jak mówiłem, Babcia tylko dzwoni kilka razy w miesiącu.
-Da się w ogóle używać telefonu komórkowego z numerem stacjonarnym? Zmiana numeru nie wchodzi w grę.
-Jeśli się da, to jaki telefon komórkowy polecacie? Przydałby się jakiś prosty w obsłudze i z dużymi przyciskami.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc, moja Babushka na Was liczy ()
#pytanie #kiciochpyta #telefony #operatorzy
  • 12
@EscPL: Da się używać telefonu komórkowego z numerem stacjonarnym. Wsadzasz kartę SIM do komórki i numer stacjonarny łączy się w promieniu 500 m od miejsca lokalizacji usługi (w praktyce jest "uwiązany" do nadajników pokrywających ten obszar). Możesz przenieść do innego operatora komórkowego. W #tmobile usługa bez urządzenia ze 150 minutami jest za 19,90. W #plus abo 9,99 i wtedy nielimitowane tylko do plusa, a do pozostałych 0,29 gr/min. W #play albo
@natta Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;]
Jeszcze sprawa z kartą SIM. Jak chcę mieć takową dla numeru stacjonarnego to mam zwyczajnie poprosić operatora o wydanie takiej?
@EscPL: Idź do operatora, powiedz że chcesz przenieść numer stacjonarny. Podpiszesz umowę, razem z nią wniosek o przeniesienie numeru oraz dostaniesz kartę SIM, na którą przeniesie się numer. Oczywiście jeżeli umowa na telefon stacjonarny jest w Orange na babcię, to musisz przyjść z babcią :)
@EscPL: A, i jeżeli numer stacjonarny jest jedyną usługą w Orange jaką ma babcia, nie musicie składać wypowiedzenia umowy w Orange - wypowiedzenie umowy zrobicie automatycznie przy podpisywaniu umowy u operatora dawcy :)
@franaa Ok. Z samym Orange prowadzę od dłuższego czasu wojnę i kilka ludzi już namówiłem do zmiany operatora, w tym siebie :)
@natta Chyba wiem już wszystko czego potrzebowałem. Dziękuję raz jeszcze i Pozdrawiam! ;]