Wpis z mikrobloga

Coś nie widzę postępów przy wyciskaniu na płaskiej, więc dzisiaj zdjąłem cały ciężar i zostawiłem pusta sztangę chcąc poprawić technikę. No i wszystkie niby dobrze, ale jedno mi nie pasuje, jakim #!$%@? cudem mam się położyć mając ściągnięte łopatki? Przecież właściwie wtedy całe plecy są podtrzymywane właśnie na łopatkach i jakikolwiek ruch rękoma jest ograniczony, więc jakim cudem mam cokolwiek tak wyciskać? Zawsze po prostu leżałem na ławce i łopatki były poza krawędziami ławki i nie było problemu.

#mikrokoksy #silownia
  • 14
  • Odpowiedz
@wuut: normlanie lezysz na sciagnietych lopatkach. Ręcę chodzą w trochę innej plaszczyźnie. Ze ściągniętymi lopatkami wyciskasz więcej. I przede wszystkim - bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@wuut: Polecam robić tak, kładziesz się na ławce, chwytasz gryf, podnosisz się, ściągasz łopatki, układasz się na ławce, dupa w powietrzu, ściągasz ciężar kładziesz dupę i wyciskasz - z mostkiem, łopatki cały czas ściągnięte, nie puszczasz ich.
  • Odpowiedz
@wuut: Skup się na fazie ekscentrycznej, czyli ciężar opuszczaj dużo wolniej na siebie. Poza tym robienie klaty, to nie tylko ławeczka płaska, w piersiowym większym masz jeszcze dwa inne aktony, które wypadałoby wzmocnić ;)
  • Odpowiedz
@wuut: łopatek nie ściągasz do pierwszego naciągnięcia mięśni po wewnętrznej stronie łopatek. Później już zawsze ściągasz. Bo 2 tygodnie swędzenia bez przerwy wystarczy za naukę. ;)
  • Odpowiedz
@wuut ale to o to chodzi ze ma nie być ruchu łopatek ani barków. Tylko ramiona. 90% ludzi na siłowni po wypchnięciu sztangi ramionami, poprawia jeszcze in podnosi wyżej barkami
  • Odpowiedz
so you think you can bench


@wuut: Obejrzyć całą serię i weź sobie naprawdę do serca, ja tak zrobiłem lata temu, teraz ciskam ~200kg i dzięki temu nigdy nie miałem problemów z klatką lub barkami. Musisz zaakceptować fakt że wyciskanie na klatę jest najbardziej technicznym liftem, trudniejszym niż mc czy siady, i nauka techniki to są lata.
Na początek skup się głównie na poprawnym mostku, ściąganiu i trzymaniu łopatek to
  • Odpowiedz