Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@QBA__: Według mnie właściwe rozwiązanie jest gdzieś po środku (dużo bliżej USA). Uważam, że policjanci z USA powinni dużo wcześniej wdrażać nie-śmiertelne środki. Zamiast powtórzyć kilka razy ostrzeżenia i bronić się przed gościem z nożem, samemu po ostrzeżeniu, albo i bez spróbować bezpiecznie go obezwładnić. Wydaje mi się, że muszą uciekać się do ostrej broni dlatego, że pozwalają niebezpiecznym osobnikom przejąć inicjatywę.
Nie widzę u nich żadnej chęci do obezwładnienia człowieka,
@bevegelsesmengde: Nie. Policja jest po to by pomagac i chronic obywateli. Zwykly kraweznik to bardziej chodzaca informacja i pomagacz niz jakis jankeski kowboj czy byly zomowiec w Polsce. Prawo jest tworzone DLA obywateli, i nie zastepuje zdrowego rozsadku ktory jest wazniejszy niz prawo i przepisy. Rzady sie zmieniaja i sluza obywatelom (bedac w Polsce trudno w to uwierzyc zapewne). Takie jest przynajmniej zalozenie w UK
Tak jak pisalem, nie znasz podloza
Moim zdaniem napastnik atakując policjanta już podjął wybór i powinno się go odstrzelić.


@QBA__: A co, jeśli napastnik jest osobą chorą psychicznie? Albo jest niesłusznie zatrzymywana i nie widzi innego sposobu obrony? Czy z perspektywy czasu gdyby Igor Stachowiak ranił któregoś z interweniujących policjantów nożem i uciekł, to zasługiwał na kulkę? Dzięki temu uratowałby swoje życie.
@CigaretteBurns: A co jeśli na pomoc "kumplowi" wyszłoby z domu dwóch kolegów również uzbrojonych w noże ?
Policjant powinien być wyposażony w broń palną, co nie znaczy, że powinien od razu strzelać do ludzi. Najpierw taser/gas a dopiero później strzał w nogi i powinno być po problemie. Dochodzi również czynnik stresu, który całkowicie zmienia zasady.
@bevegelsesmengde: Oczywiscie. Skoro zyjesz w spolecznosci ktora nie chce broni to MUSISZ miec dobry powod do tego by spacerowac z nozem. TO WLASNIE jest zdrowy rozsadek, ze NIE POTRZEBUJESZ noza idac do marketu, parku z placem zabaw, biblioteki czy na dyskoteke. A jak jestes w lesie i masz noz zeby pozbierac grzyby to Ci zaden policjant problemow robic nie bedzie bo powod masz dobry
@iPod: Czy ja napisałem o braku uzbrojenia? Odniosłem się do tego, że napastnik atakując policjanta podjął decyzję, której skutkiem powinno być jego odstrzelenie. Sprawa jest bardziej złożona, bo jak widać, nie ma idealnego rozwiązania. W USA zbyt często sięgają po broń, z kolei w UK napastnik może posiadać niebezpieczniejszą broń od interweniujących policjantów w postaci noża.