Wpis z mikrobloga

@gaz24wolga: gdyby nie drugi policjant (policjantka?) juz by nie zyl ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja tez jestem zdania ze osoba ktora podnosi reke na policje powinna wiedziec ze moze stracic zycie. Polcja chroni nas wszystkich i musi miev autorytet. Chodzi mi tylko o to, ze sa sytuacje w ktorch napastnik moze byc chory i nie zdawac sobie sprawy z tego co robi... wiem ze to nie
  • Odpowiedz
@QBA__: myślę że nie warto mówić o amerykańskiej policji jako o takiej silnej i nieomylnej. Ostatnio okazało się że najwięcej broni w USA zostaje skradzione...policjantom a nie zwykłym ludziom.
Właśnie oglądam na Polsat Doku o gangach w USA i mówią o MS13. Policjant mówi że samo procedura deportacyjna członka gangu trwa dłużej niż powrót takiego gangstera do USA.
Zatrzymali wyrywkowo chłopaka, nie miał ubezpieczenia samochodu, prawa jazdy ani innego dowodu
  • Odpowiedz
@dob3k: Ja rozumiem że tam jest inna tradycja i nieco inna rola policjanta, ale i tak uważam że to przede wszystkim są ludzie którzy powinni mieć prawo wrócić po pracy cali i zdrowi, a nie w plastikowym worku bo jakiś Seba czy inny Ahmed miał nóż
  • Odpowiedz
@dob3k: Skoro społeczność nie chce? Jaka społeczność? Może zrobić głosowanie w którym mieście chce a w którym nie chce? Stawianie dobra ogółu nad jednostki kojarzy się tylko z jednym systemem. Robienie z obywatela potencjalnego przestępcę, bo ma przy sobie nóż to krok w stronę państwa totalitarnego. Może ktoś po prostu lubi być przygotowanym na różne sytuacje? Idąc twoim tokiem rozumowania czemu by zabronić noszenia telefonu komórkowego w ramach dbania o
  • Odpowiedz
@dob3k: Korzystanie z telefonów też zabija. Nie od razu ale niejednokrotnie więcej niż noże, a nikt nie chce nich zakazać. Ciekawe dlaczego? Gdyby lobby producentów noży było tak pokaże jak telefonów to dawno w UK można byłoby chodzić z półmetrową maczetą po ulicy.
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: Teraz to juz odleciales zbyt wysoko wiec nawet nie widze sensu tego dalej ciagnac.
Tak na koniec jedynie napisze, ze na niechec brytyjczykow do broni w miejscach publicznych skalda sie bardzo wiele rzeczy. Chcesz to sobie poszukaj i poczytaj albo posiedz w UK kilka lat to moze zaczniesz rozumiec ich podejscie. Odpowiedz jest bardzo zlozona ale jest to dla nich najlepsze rozwiazanie.
  • Odpowiedz
@dob3k: Szanuję ich podejście do tej kwestii lecz jego kompletnie nie rozumiem. Rzeczywiście może gdybym wyjechał do UK to pojąłbym ich postępowanie. Na koniec tylko zacytuję słowa Thomasa Jeffersona, a i po części także Benjamina Franklina: "Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa nie zasługują na żadne z nich."
  • Odpowiedz
@gaz24wolga:
Pamietaj ze stany byly zalozone na innych podwalinach, przez ludzi ktorym nie odpowiadala Europa i ze w stanach maja inna geografie i potrzeby ochrony na pustkowiu przed dzikimi ludzmi i zwierzetami. To samo zreszta bylo w skandynawii. Ogromne bezludne przestrzenie i bron ktora moze uratowac Ci zycie albo zapewnic pozywienie. Nic z tego nie ma absolutnie odniesienia do Wysp brytyjskich.
Anglicy maja krolowa matke i oddaja sie pod jej
  • Odpowiedz
@justkilling: @anaudachdostalemwysypki: #!$%@? tyle razy się to wałkuje a ci dalej swoje... czy wy do jasnej cholery nie możecie ogarnąć że życie to nie gra i strzelanie w nogi NIE jest skuteczne? Mała szansa na trafienie, duża szansa na niebezpieczny rykoszet, mała skuteczność bo napastnik dalej może stanowić zagrożenie. Strzał w korpus to najlepsza metoda na unieszkodliwienie napastnika jeśli już trzeba tej broni palnej użyć.
  • Odpowiedz
@QBA__: zgadzam się z Tobą. Materiał ten to jakaś totalna bzdura - z jednej strony pokazują grubego zapyziałego Janusza który się upił i robi awanturę, ale wiadomo że jest to łatwy do opanowania cel. Z drugiej strony nieobliczalnych murzynów którzy mordują się na porządku dziennym.

Niemniej jednak nie zapominajmy po co ktoś - jakkolwiek nieudolnie - stworzył ten materiał. Chodzi o nadużycia ze strony policji którym ciężko zaprzeczyć.
Fajnie będzie
  • Odpowiedz
@CocoJumbo20: owszem zgadzam się, to najlepsza metoda dla mnie, dla ciebie, dla każdej innej nieprzeszkolonej osoby ale policja jest od tego aby być wyspecjalizowana i przeszkolona. Małą szansę na trafienie to mogę mieć ja czy ty a nie że policjant ma problem z trefieniem z 10 metrów w nogi
  • Odpowiedz
@justkilling: No tak policja ma też umieć latać i robić przed nożem uniki jak w matrixie. Skoro to kwestia przeszkolenia według ciebie to dlaczego wszyscy instruktorzy policyjni w stanach każą policjantom strzelać w korpus zamiast uczyć strzelania w nogi?
  • Odpowiedz
@CocoJumbo20: nie znam wszystkich instruktorów policyjnych w stanach, podejrzewam że ty też nie, ale nawet jeśli tak jest to pewnie wynika z odgórnych szkoleń, ja widać na załączonym obrazku Europejska policja jest szkolona w inny sposób - i skoro to działa to fajnie.

#!$%@? ja im nie każe robić niesamowitych rzeczy. Ja chce żeby treningi nie szły jak krew w piach. Jak nie potrafisz postrzelić napastnika z 10m w nogę
  • Odpowiedz
Podejrzewam ze jest jakis powod.


@anaudachdostalemwysypki: Bardzo prosty. W nogi, szczególnie poruszającego się człowieka, nie jest wcale łatwo trafić więc jest spore ryzyko, że zanim pacjenta uszkodzą, to im się skończą naboje a te niecelnie wystrzelone gdzieś polecą i np trafią przypadkowego przechodnia. Korpus jest dużo większy, mniej się porusza nawet w biegu i łatwiej trafić.
Przypomnij sobie akcję z "młotkowym", gdzie poszły prawie 2 magazynki zanim dostał w nogi.
  • Odpowiedz