Wpis z mikrobloga

Witam w ten jeszcze listopadowy wieczór, zbieram się oświadczyć swojemu różowemu ale nie mam pewności co do wyboru jakości pierścionka.
Mam do wyboru pierścionek 14 karatów lub dopłata lekka i mam 18 karatów, przeszukałem internet trochę i nie mam 100% pewności której próby wziąć.. na jednych stronach mam napisane "bierz 18 karatów bo jest lepszej jakości i będzie służyć przez lata" a na innych stronach "im większa próba tym złoto jest miększe i bardziej podatne na uszkodzenia, najlepiej brać próbę 585 czyli 14 karatów"

Może ktoś z własnego doświadczenia mi doradzi, czy warto inwestować w te 18 karatów? oczywiście nie przeszkadza mi to, że muszę więcej zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #pierscionek #zareczyny #bizuteria
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meciasek: Dobra rada to taka abyś nie kupował w Apartach, Krukach itp :P Zwykle wartość pierścionka to 60% a marka to dodatkowe 40% ceny. :) A tak naprawdę to ja bym wolała dostać 0,50ct lekko używany z lombardu :P Wyczyścisz i jak nowy :D Ale nie wiem czy wypada. Nie mniej jednak cenowo wychodzi wtedy jak 0,20ct nowy. A taki diamencik to takie maleństwo, że ledwo widać ;p
  • Odpowiedz
@nikaguar: sieciówki jak apart itp na samym początku skreśliłem z listy, znalazłem ciekawego jubilera ze Szewcji który robi pierścionki na życzenie (3-4 tygodnie czas oczekiwania) i właśnie muszę zdecydować jakiej próby złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej wiem, że biorę minerał Morganitu lub Akwamarynu (ale bardziej nastawiony jestem na Morganit)
  • Odpowiedz
@meciasek: 18k jest bardziej "premium" i ma trochę głębszy kolor(co jednak laikowi ciezko dostrzec), jednak z racji tego że złoto jest miękie to 18k szybciej się rysuje, ale to jakiś wielki problem nie jest, różnicy wielkiej między 14k nie ma a zawsze na się więcej złota w pierścionku.
  • Odpowiedz
@nikaguar: duzo racji bo sam wiem, ze cos tam przeplacilem ale u nich masz jednak pewnosc, ze uczciwie a nie jak u pana ryska. Mnie zreszta sytuacja zmusila bo w Irlandii to jest zart nie zloto i zart nie ceny. A tak online i tyle :)
  • Odpowiedz
@FionnMacCumhail: no nie chciałam już tego pisać, że przepłaciłeś ;p Ja obecnie szukam dla siebie od Ryśka, ale odbiór zaplanuję gdzieś w galerii koło łyko np. Tam można za darmo stwierdzić czy kamień jest diamentem i czy dany certyfikat jest od niego. O tyle fajnie ;p
  • Odpowiedz
  • 0
Okej podjąłem decyzję.

Jako ze wybranka bedzie nosic ten pierscionek prakrycznie na co dzien to wypadało wziac 14 karatów.

Temat do zamknięcia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz