Wpis z mikrobloga

Chcę niebieskiemu na mikołajki kupić mały prezent i dodatkiem do niego będzie piwo. Stąd moje pytanie - możecie coś polecić? Pije głównie piwa z mocno wyczuwalną goryczką gdzie mnie skręca i fujka, ale mój poziom kończy się na carlsbergach XD
Problem jest taki, że on lubi pić piwa takie z wyższej półki. Stąd mój problem - pójście do sklepu i kupienie czegokolwiek nie wchodzi w grę, bo pewnie już dawno je pił xD
Poszukiwania zawężam do #wroclaw ale jeśli takie rzeczy można też kupić online to da radę.
#halp bo ja się nie znam, bardzo rzadko piję, nie znam się kompletnie. Dla mnie piwa kończą się na Desperadosach xD
#piwo #piwowarstwo #pytanie
  • 57
Ludzie, co Wy proponujecie?! Sharka, Primatora? Gdzie to na prezent dla hopheada?! Amerykańska IPA. Przykładowe browary: Stone (np. Arrogant Bastard, znane ze swojego przegięcia), Russian River (np. słynny Pliny the Elder czyli Pliniusz Starszy), Firestone Walker, AleSmith...

Jeśli odpuścimy założenie piwa mocno chmielowego, a po prostu bardzo dobrego, szukaj też w RISach i imperial stoutach leżakowanych w bezckach.


Czytaj ten komentarz mirabelko i nawet nie mysl o niczym innym niz piwie z
@consummatumest: jakie kwoty to dla Ciebie wyższa półka? 10-20, 20-70, 70<?
Jeśli twój chłopak pije dużo craftów i się tym interesuje, a ty nie ogarniasz co już pił, polecam celować w browary zagraniczne.
Jeśli interesuje się piwami, to na pewno korzysta z jakiejś aplikacji do oceniania. Możesz podpatrzyć co pił i co lubi i z takimi informacjami uderzyć do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@consummatumest: czyli lubi piwa typu APA/IPA/AIPA. Tak jak ktoś pisał wyżej możesz kupić coś od Mikkellera. To koszt około 30 zł za butelkę. Popatrz też na BrewDogi. Oba browary są zagraniczne. W tym przypadku możesz patrzeć po prostu na etykietę (byle były to apki czy ipki tak jak lubi), żeby była ciekawa wizualnie bo jakość tych piw jest na wysokim poziomie.
Masz we Wrocławiu dwa sklepy spore z obsługą znającą się
@consummatumest: A może wiesz o jakimś jego koncie na ratebeerze/untappd/polskimkrafcie? Jak byś znała nick, to mogłabyś, albo któś za za Ciebie) tam zobaczyć, co rzeczywiście najlepiej ocenił. No i później w tej kategorii zobaczyć, czego jeszcze nie pił, a jest b. wysoko ocenione.
Nie czytałem komentzrzy, ale jest prawdopodobnie b. wysoki rozstrzał propozycji, bo dla jednego wykopka piwko z wyższej półki to będzie regionalny browar za 6zł zamiast 2,50, a dla
@consummatumest najlepiej zapytać w sklepie. Ale jak gorzkie, to IBU około 100 najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajdziesz ta wartość na etykiecie (jeśli piwo z PL) z mocnych, palonych polecam no RIS z Founders. Nie wiem, czy go łatwo dostać,ale jest gorzkie, mocne i palone. Właśnie kończę.