Wpis z mikrobloga

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/7g5k5j/sygnali%C5%9Bci_w_szko%C5%82ach_podstawowych/

'Sygnaliści' w szkołach podstawowych

Wracam właśnie z rady nauczycielskiej, na której dowiedziałem się, że wkrótce do placówek oświatowych zostaną wprowadzeni tzw. 'sygnaliści' którzy mają na celu sprawdzanie, czy nauczyciele wypełniają swoje obowiązki 'moralnie' i 'bez zewnętrznych wpływów'(sic).

Czy kogoś już do reszty -za przeproszeniem- #!$%@?ło?

Zrozumiałbym jeszcze, gdyby coś takiego wprowadzili po kryjomu nie mówiąc nic nikomu, ale nie- przyszła niespecjalnie miła pani i wprost nam powiedziała że niektórzy nauczyciele w rozmowach z rodzicami podważają dobre imię Ministerstwa Edukacji (szczególnie po ostatnich reformach). Zadaniem sygnalisty jest być wtedy na miejscu by 'pouczyć' niesfornego belfra i służyć 'pomocą' rodzicom, które chcą zapoznać się z pełnymi założeniami reform oświaty.

Dodatkowo nauczyciele oraz rodzice będą zobowiązani w razie zauważenia 'niemoralnego' zachowania innego nauczyciela do niezwłocznego poinformowania dyrektora placówki albo sygnalisty.

Przyznam szczerze- ostatnio niespecjalnie oglądam wiadomości. Czy u Was w miejscach pracy też chcą coś takiego wprowadzić, czy na razie na pierwszy ogień idą placówki edukujące przyszłe pokolenie wyborców?


#!$%@? CO XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

##!$%@? #bekazpisu #polska
  • 8
@jamtojest: @sing: U mnie jeszcze brak oficjalnych czy też mniej oficjalnych informacji na ten temat.
Ogólnie są jakieś plotki, że rząd ma coś takiego wprowadzić, ale to takie plotki. Dzisiaj miałam radę i nie było żadnych, takich informacji.