Wpis z mikrobloga

Niebawem przenioszę się do nowego mieszkania. Okazało się, że do budynku #internet kablowy dostarcza tylko #vectra . Prośba o podzielenie się opiniami odnośnie tego sprzedawcy. W sieci można spotkać sporo negatywnych opinii, ale jestem świadomy, że opinie piszą tylko ci, którym coś nieodpowiada, a zadowoleni siedzą cicho.

Kluczowe dla mnie kwestie:
- czy prędkość z umowy jest faktycznie zapewniana
- czy ich rutery obsługują forwardowanie portów i przydzielenie statycznego IP do adresu MAC
- jak często zmienia się publiczne IP (aktualnie mam UPC i IP mam stałe od prawie roku, co pozwala w razie potrzeby dostać się do sieci z zewnątrz)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mtosny Miałam dokładnie taką samą sytuację jak Ty - brak innego dostawcy. Znam odpowiedź tylko na pierwsze pytanie - zdecydowanie nie. Ostatnimi czasy (listopad) Vectra jest bardzo awaryjna, u mnie nie było internetu i TV póki co tylko w jeden dzień, ale np. Warszawka była ponoć odcięta na cały ostatni weekend. Polecam przejrzeć http://downdetector.pl/status/vectra
  • Odpowiedz
@mtosny: Świętochłowice - 4-5 razy do roku net znika na kilka godzin w ciągu dnia. Pracuję z domu, więc jestem tym żywotnie zainteresowany. Poza tym nie mam uwag.
  • Odpowiedz
@mtosny: Routery daja niezbyt dobrej jakości, bo sa problemy z predkoscia po wi-fi. Oczywiście zwalaja to na przeładowane kanały w danej lokalizacji. Jak chcesz rozliczać się przez internet to przygotuj się na opłatę 1,50zł za każdy przelew przez ich stronę internetowa. Nie narzekam na jakies większe awarie i przerwy w dostawie internetu, ale i tak mam zamiar zrezygnować. Pamietaj tez o tym, że oni wyjatkowo definiuja 2 miesięczny okres wypowiedzenia.
  • Odpowiedz