Wpis z mikrobloga

@oficer-prowadzacy
@kotbehemoth

Bardzo chętnie ale nie wiem czy będę w stanie zastąpić mistrza ( ͡° ʖ̯ ͡°) dostał bana za pastę o serwerowni którą wrzucił współlokator z jego konta xD

Macie na pocieszenie zdjęcie quada przebranego za chińskiego lwa xD Zapewne używają go w trakcie licznych świątynnych parad którymi średnio co tydzień paraliżują ulice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawostek to mimo, iż samo
Pobierz fuji - @oficer-prowadzacy 
@kotbehemoth 

Bardzo chętnie ale nie wiem czy będę w stan...
źródło: comment_ujgOBq2V0Va7x8qORxlOZQ85WvDZSQ7b.jpg
@fuji:
W ogóle ostatnio sporo się mówi o Korei i o tym że potencjalna reunifikacja byłaby znacznie trudniejsza niż w przypadku RFN i NRD.
A jak sądzisz - jak mogłaby wyglądać potencjalna reunifikacja w przypadku Tajwanu? (pomijam czy ROC łyknie kontynentalne Chiny czy PRC Tajwan, choć wiadomo że bardziej prawdopodobne jest to drugie)
Tutaj (w przeciwieństwie do Korei) oba kraje są na względnie wysokim poziomie jak chodzi o rozwój i technologie,
@oficer-prowadzacy: E no moim zdaniem to aż takich różnic kulturowych to nie ma między nimi. Tajwańczycy się zawsze szczycą tym, że są tymi kulturalniejszymi Chinami... mówiąc to przeżuwają jedznie z otwartymi ustami tak, że aż im wypada po czym soczyście bekają. Tajwan też chwali się tą demokracją i wolnością (tak pół na pół się z tym zgadzam) ale jak się pojedzie do Chin to nie widać zeby ludzie byli tam smutni
@Soju:
Dobrze że te dzbany cię odbanowały xD

Bedzie jak z Hong Kongiem pewnie. Nie sądzę, żeby Chińczycy latali po ulicy i nawracali ludzi na komunizm czy kazali klękać przed portretem Mao. Chiński rząd jest niesamowicie pragmatyczny w tym co robi więc pewnie i po zjednoczeniu zostawiłby Tajwańczyków samych sobie, ot kolejna prowincja Chin.

@fuji:
Też tak podejrzewam że byłoby jak w przypadku Hong Kongu czy Macau i zostawiliby pewną
Pobierz o.....y - @Soju: 
Dobrze że te dzbany cię odbanowały xD

Bedzie jak z Hong Kongiem ...
źródło: comment_w4TdM5NXv1QDmyEfpwmOpUfRAVnqsPnk.jpg
@oficer-prowadzacy: Jeśli chodzi o HK oraz Makao to sytuacja wyglada inaczej. Region ten był "wypożyczony", została spisana umowa z ustalonym dniem jej wygaśnięcia. Oczywiście mieszkańcom się to nie podoba (w dużej mierze) ale jeśli chodzi o ten teren to raczej to gadania dużo nie ma. I tak dobrze ze został utworzony z niego specjalny rejon administracyjny, bardzo ciekawy twór.

Jeśli chodzi o Tajwan to nigdy on nie należał do ChRL a
@Soju:
Czemu usuwają pomniki Czanga? Uważają go obecnie za krwawego dyktatora jak Franco w Hiszpanii? xD
Może teraz to nie ma aż takiego znaczenia, bo ChRL jest komunistyczna tylko z nazwy, ale za rządów Mao to jednak lepiej że Tajwan był niepodległy (zwłaszcza że niektóre szacunki twierdzą że Mao pod względem liczby ofiar pobił Stalina i Hitlera razem wziętych).
Tak więc mimo tego że koniec końców Czang przegrał z komunistami na
Z drugiej strony dziwi mnie czemu Tajwan nie jest uznawany na arenie międzynarodowej


@oficer-prowadzacy jakby jakieś państwo zaczęło uznawać Tajwan to wtedy Chiny zrywają z nim stosunki dyplomatyczne. Wiadomo, że każdy teraz chcę robić biznes z Chinami to sytacja z Tajwanem jest jaka jest. Uznają go tylko jakieś mało znaczące kraje w Ameryce Środkowej i Watykan xD
Jeśli chodzi o HK oraz Makao to sytuacja wyglada inaczej. Region ten był "wypożyczony", została spisana umowa z ustalonym dniem jej wygaśnięcia.


@Soju: To jest niesamowite, że umowa została spisana jeszcze za czasów cesarza, potem się dwa razy zmienił rząd i cały ustrój, a Brytyjczycy się z umowy i tak musięli wywiązać i w końcu HK oddali. Trzeba uważać co się podpisuje xD

Tak w ogóle to dla mnie Tajwan to