Wpis z mikrobloga

  • 1142
Kościół katolicki uważa, że wolne niedziele zwiększą liczbę ludzi w kościele, a tak naprawdę tylko zabierają im pretekst do wyjścia typu: "pojedziemy do kościoła, a potem na zakupy". W takim wypadku ludzie po prostu zostaną w domach i będą oglądali TV, a w soboty sklepy będą zawalone ludźmi, którzy się srają czy w wystarczy im krakowskiej na niedziele XD
#bekazkatoli #bekazpodludzi
  • 34
  • Odpowiedz
@XD_is_life:

Ostatnio Rydzyk powiedział Dudzie i reszcie PiSowców, że niedziela musi być wolna - to będzie.

Pieprzyć sprzedających w kasach biletowych, na stacjach benzynowych i całą resztę sprzedających w niedzielę - to nie chodzi o ich dzień wolny, ale o to, że ludzie poszli do kościoła XD

Gdyby chodziło o ludzi pracujących w niedzielę, to wybrano by pomysł 2 wolnych niedziel dla wszystkich - wtedy w każdym zawodzie dałoby się
Racjonalnie - @XDislife: 

Ostatnio Rydzyk powiedział Dudzie i reszcie PiSowców, że...

źródło: comment_ovtr6QvuYUI676LmgnQeKMN9y4mXtEYk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rvODWx1uOhOIAx9I: Całkiem pełnowartościowy. Przyjdzie, statystykę podniesie, na tacę da, dziecko ochrzci... Reszta już jest nieważna- bo i tak się jej nie sprawdzi.
Gdyby wyłuskać wiernych, którzy a) szczerze wierzą, a do tego b) kierują się tą wiarą również po wyjściu z kościoła, to... mało kto zostanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kościół katolicki uważa, że wolne niedziele zwiększą liczbę ludzi w kościele

@XD_is_life: Który biskup tak powiedział? Ja nawet tego nie słyszałem od żadnego księdza. Ani od świeckiego publicysty zbliżonego do Kościoła.
  • Odpowiedz
@XD_is_life: najlepsze będzie to, ze dzięki temu zwiększy się ilość biedy. A kościół lubi gdy ludzie są biedni bo wtedy zaczynaja uciekać do kościoła który ich rozumie. Dlatego za komuny było tylu wiernych bo byli biedni, a jak ludzie są biedni to szukają akceptacji.
  • Odpowiedz
@XD_is_life: Opisałeś tylko część zjawiska, do tego część marginalną.
Jako wierzący i praktykujący katolik, mający sporo okazji do obserwacji tego co się dzieje na przestrzeni ostatnich kilku lat, mogę śmiało napisać że problem leży z innej strony i próbują go leczyć nieodpowiednimi środkami.
Przykład z niewielkiej parafii pod Tarnowem gdzie w ostatnich latach (po zmianie proboszcza na światłego i przebojowego) mieszkańcy przekazywali sobie szczegóły ekscesów nowego samca alpha z plebanii:
1) regularne wypady grupki kleru do burdeli w tym jeden który skończył się pobiciem pracującej tam kobiety przez księdza (alpha skumał się z okolicznymi proboszczami i robili sobie imprezki - podczas jednego z wypadów do burdelu, nagrzany kochaś ugryzł kobietę w sutek, więc #!$%@?ła mu odruchowo na co dostała liścia - ochrona wpadła, spacyfikowała sutanny i wezwała policję - sytuacja wyciszona maksymalnie ale śladowe info można znaleźć http://tarnow.in/dlaczego-pobito-trzech-proboszczow/)
2) pieprzenie się proboszcza z okolicznymi lalami po parkingach (szczególnie mocno omawiany przypadek pod wsią Smęgorzów o ile dobrze pamiętam)
3) pokerek z kolegami gdzie proboszcz przegrał kasę i samochód (po czym zorganizował zbiórkę na remont kościoła żeby się odkuć a włoskie marmury na które była zbiórka miał zastąpić tani zamiennik ws którego proboszcz
  • Odpowiedz
Kościół katolicki uważa, że wolne niedziele zwiększą liczbę ludzi w kościele


@XD_is_life: Nie, nic takiego nie uważa. To ty uważasz, że Kościół tak uważa.
  • Odpowiedz
@XD_is_life: Teraz to już dowaliłeś xD U mnie w domu, gdy nie chodziło się przez jakiś czas do kościoła, to w niedzielę i tak nie chodziliśmy do sklepów. A gdy chodziliśmy na mszę świętą, to zdarzało się, że potem szliśmy do sklepu na jakieś lody. Ale wątpię, by ludzie stracili potrzebę chodzenia do kościoła, bo zamkną markety na jeden dzień w tygodniu.
  • Odpowiedz
Bo co to za wierny którego trzeba zmuszać do pójścia XD


@rvODWx1uOhOIAx9I: a myslisz, ze religia po co jest do szkol wypchana, to sa wszystko elementy miekkiej presji, ktora niestety dziala.
  • Odpowiedz
@XD_is_life: Właśnie dokładnie to co powiedział @pawel-kw-wkp jest przyczyną tego, że ludzie wypinają się w PL na Kościół. Sam mam dość jak czasem z ambony słyszę, uwaga, dosłownie o "lewactwie" i "zgniłym liberalizmie". Do tego mam wrażenie, że po wyborze PiS - nasi polscy hierarchowie poczuli się tak pewni swego, że zaczyna im się marzyć dwuwładza z partią Kaczyńskiego.
  • Odpowiedz