Wpis z mikrobloga

Nareszcie udało się mi przebrnąć przez dosłownie setki zdjęć. Wybrałem 47 i przygotowałem je do publikacji. Makieta, którą za chwilę obejrzycie, to największa rzecz jaką było mi dane zaprojektować i zbudować samodzielnie. Można ją było obejrzeć na żywo na 3-ech ogromnych wystawach.

Rozmiar makiety to 145 cm (długość) x 56 cm (szerokość) x 75 cm (wysokość). Do jej zbudowania użyto około 20 000 klocków LEGO. Aby dało się ją przetransportować została zaprojektowana modułowo - można ją łatwo rozdzielić na 7 głównych dużych części i 4 mniejsze.

#lego #tworczoscwlasna #fantastyka i trochę #gry i #film

Więcej fotek i więcej opisu na:
https://bricks.kalais.net/pl/post58
Kalais - Nareszcie udało się mi przebrnąć przez dosłownie setki zdjęć. Wybrałem 47 i ...

źródło: comment_FetFZrXRUjaYxF21hp4aLcoWbfHfbqEA.jpg

Pobierz
  • 4
świetne

Na jakich zasadach oddałeś ją na wystawę?
Klocki są klejone?
Przebarwione klocki specjalnie dawałeś czy budulca zabrakło?
@Scc_1: Dzięki. Klejenie klocków to niewybaczalna zbrodnia ;) Wszystko jest po prostu tak zbudowane, żeby się nie rozpadało od dmuchnięcia. Sam wszędzie wszystko rozstawiałem, więc nic się nie porozpadało. Nic nie oddawałem ;) bo jestem współorganizatorem takich wystaw.

Te "przebarwione" klocki to po prostu inny odcień szarego, tzw. "old gray" - już nie produkowany. Od czasu zestawów Star Wars LEGO zmieniło odcień szarego, żeby lepiej pasował do Gwiezdnych Wojen. Używam ich