Wpis z mikrobloga

Typowy wyborca PiS-u jest typowy. #!$%@? że nie zrobi zakupów w niedzielę, że po kościele szedł na tournee po Galerii Centrum wydawać ciężko uciułane 500+, ważne że ''lewactwo dupa boli'' xD


@MarianoaItaliano: Jak ja uwielbiam ten tekst 'ważne że ''lewactwo dupa boli''', mi się podoba ten zakaz, a on zawsze się odnosi jakby ktoś na złość mamie sobie uszy odmrażał. A wyborca PiS ze mnie marny, chyba że się liczy raz
@mopo: No a w czym przeszkadzało by jakby takie coś regulował wolny rynek - jak właściciel chce zamknąć, niech zamyka. Sam mam na osiedlu mały sklep prowadzony przez ludzi którzy mentalnie zatrzymali się w PRL i w dni powszednie mają czynne do 18 a w soboty do 14.

Druga sprawa - w czym pracownicy handlu są lepsi od pracowników kin, teatrów, restauracji, komunikacji miejskiej, basenów, aquaparków czy pracownicy CPN-ów?
@MarianoaItaliano: Mnie zakaz nie interesuje ze wględu na pracowników handlu. Po prostu uwielbiam ten spokój jaki jest w dni świąteczne, gdzie już jest wolne, fajnie że obejmie to też niedziele.
@mopo: To szybko poczujesz jaki spokój będzie w soboty - nie będzie się dało ruszyć w takiej Biedrze...

Po za tym o jakim spokoju my tu mówimy, gospodarka się liczy. Takie LPP robi 19% obrotu w niedziele, przecież to się tak łatwo nie rozłoży na pozostałe dni bo ludzie pracują od poniedziałku do piątku, nierzadko w soboty i niedziela to jedyny dzień kiedy mogą zrobić zakupy.
@mopo: Ale nie każdy ma takie przyzwyczajenia i nie mam zamiaru ich zmieniać. Ja jestem fanatykiem świeżego pieczywa i muszę mieć codziennie świeże i markety dają mi taką możliwość. Sklep u Janusza nie, bo w niedziele mają tylko niedobitki starego pieczywa z soboty.