Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: Właśnie takie podejście zapewni nam kolejną kadencję PiS i doprowadzi do wzrostu autorytaryzmu, zrozumcie w końcu że ludzie zagłosowali na PiS z jakiegoś powodu, 500+ to pieniądze dla biednych wolna niedziela to w końcu obiecany dzień wolny w tygodniu. I chociaż i ja i zapewne wielu tutaj potrafi wskazać dlaczego te pomysły i programy są złe i #!$%@? warte to tak na prawdę nikt nie ruszył palcem by pomóc walczyć
No a w czym przeszkadzało by jakby takie coś regulował wolny rynek - jak właściciel chce zamknąć, niech zamyka. Sam mam na osiedlu mały sklep prowadzony przez ludzi którzy mentalnie zatrzymali się w PRL i w dni powszednie mają czynne do 18 a w soboty do 14.


@MarianoaItaliano: Nie jest tak, że małych sklepów zakaz nie obowiązuje?
@kurczakos1: Tak jest. Ja wolę iść do sklepu wielkopowierzchniowego bo po pierwsze mam większy wybór towarów, po drugie niższe ceny a po trzecie większy komfort zakupów, możliwość dotknięcia i obejrzenia tego co kupuję.

Po za tym, sklepy wielkopowierzchniowe są otwarte w niedziele, ale żaden z tych pracowników nie pracuje przez 7 dni w tygodniu codziennie, tylko zamiast niedzieli ma inny dzień wolny. Znam ludzi dla których ma to plusy, bo nie
@kurczakos1: Odnieś się do pozostałych argumentów. Ja znam mnóstwo ludzi co pracują od poniedziałku do soboty - chociażby budowlańcy.

Po za tym zostają nam jeszcze pracownicy zmianowi - oni pracują cały tydzień, w różnych godzinach. Czemu mają być być gorzej traktowani względem kasjerek w Biedronce?
@MarianoaItaliano: Przyznaj jednak ze jeden z argumentów jest inwalidą :)

Wiesz, mieszkam w kraju gdzie taki zakaz obowiązuje od lat, jakoś udaje mi się kupić potrzebne rzeczy, nie umarłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gospodarka też nie umiera. (piekarenki są zawsze otwarte, spokojna Twoja buła).

Budowlańcy tutaj, też wyobraź sobie pracują do soboty :)

Mimo wszystko nie popieram regulacji, ale zawsze śmieszy mnie to antycypowanie, jego forma i
Pobierz kurczakos1 - @MarianoaItaliano: Przyznaj jednak ze jeden z argumentów jest inwalidą :...
źródło: comment_ugVQ0vjLLqxLzsGairyNsVzZhwt6sOZV.jpg
(piekarenki są zawsze otwarte, spokojna Twoja buła).

@kurczakos1: A co jak nie ma u mnie piekarni otwartej w niedziele, tylko jest taka co ma śmieszne godziny otwarcia typu 5 - 17 na tygodniu i 5 - 13 w soboty? W markecie w niedziele po południu mogę dostać świeże pieczywo.

Wiesz, mieszkam w kraju gdzie taki zakaz obowiązuje od lat, jakoś udaje mi się kupić potrzebne rzeczy, nie umarłem

@kurczakos1: A
A co jak nie ma u mnie piekarni otwartej w niedziele, tylko ma śmieszne godziny otwarcia typu 5 - 17 na tygodniu i 5 - 13 w soboty?


@MarianoaItaliano: Na pewno zmieni się to po wejściu w życie ustawy.

A ja na szczęście mieszkam w kraju w którym normalnie mogę sobie kupić telewizor i bułki w niedziele, jak mam taki kaprys


Czyli byliśmy ostoją wolności? :) Zawsze myślałem, że patrzyliśmy na
Na pewno zmieni się to po wejściu w życie ustawy.

Wątpię.

Zawsze myślałem, że patrzyliśmy na zachód z wypiekami na twarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kurczakos1: No ja na pewno nie patrzyłem. Żeby tak rządzący patrzyli na zachód we wszystkich sprawach, a nie tylko tych które im pasują do narracji.

Mimo wszystko we wskazanych krajach (to fakt, w różnym wymiarze) ustawodacwy postanowili namieszać, czyż nie?\

@kurczakos1:
@MarianoaItaliano: Wybacz, ale... mieszkam tu, oglądam telewizję, rozmawiam z ludzmi, czytam gazety. Możesz wklejać mi coś od Foxa, ale jakie ma to zakotwiczenie w rzeczywistości?

To coś jak "Korespondent NY Times Jan Kowalski" pisze do Wyborczej xD