Wpis z mikrobloga

@benzdriver już teraz, gdy biorą wszystkich jak leci, krwi brakuje. Często są akcje dodatkowe, wysyłanie smsów do krwiodawców z prośbą o pomoc. Ograniczenie do profesjonalnych mogłoby spowodować dramatyczne braki.

Ty mnie lepiej powiedz, czy warto kupić Outlandera :)
  • Odpowiedz
@kasza332 -wszedłes poza kolejką czy czekałes w tej kolejce, bo zgubiłem wątek.

Dodam, że gdybyś miał wejść przede mną, to nie byłoby problemu. Szanuję takich ludzi.
  • Odpowiedz
@benzdriver @turtelian bo krwiodawstwo powinno byc odplatne. Kasa za krew a nie jakies przywileje jak za komuny.

Ile taka krew miałaby kosztować? Może handel narządami też zalegalizować? Bo jak krwią można to dlaczego nie np. nerki.

Obecny system jest bardzo dobry tylko żeby był #!$%@? PRZESTRZEGANY. Człowiek pójdzie raz na kilka lat do przychodni bo przeziębiony chciałby skorzystać z tego co się mu należy a tu taki #!$%@?, stare baby
  • Odpowiedz
@kasza332 kiedys tak w rodzinnym mieście poszedłem to rejestracja rączki umyla z tekstem typu proszę zapytać się lekarza. I nawet tluszcza kolejkowa na mnie nie naskoczyla a lekarka z morda na mnie wyskoczyla.
  • Odpowiedz
@kasza332 pamiętam jak siedziałem w kolejce z takim dziadkiem z 80 lat i wpada cwaniak i wyciąga legitymację, i mówi że on wchodzi przed nami. Ja krótko mówię, że nie ma opcji (sam siedziałem grzecznie choć mogłem wejść przed dziadkiem, ale stwierdziłem, że nie wypada) i wyciągam legitkę. Dziadek uśmiech i mówi, że on też ma, po chwili dodaje, że partyjną xD mocno parskłem
  • Odpowiedz
@pawmie i ten artykuł odnosi się do kolejki opisanej w art 20 pkt 2 który opisuje wyznaczenie terminu wizyty pierwszorazowej lub przyjęcia do szpitala. Termin powinien być w dniu zgłoszenia lub do 7 dni roboczych. Nie ma słowa o kolejce pod drzwiami do lekarza (ta służy celom organizacyjnym i poza wizytami pierwszorazowymi są także wizyty w leczeniu planowym). Lekarz przyjmuje Cię przed innymi pacjentami pierwszorazowymi bo tym mówi art. 47c.


@
  • Odpowiedz