Wpis z mikrobloga

@fdisk: Z tego co słyszałem, to druga część w styczniu.

Dalinar bo o nim będzie ta cześć


@SebaJeanPierre: Nie powiedziałbym, że jest o nim. Tzn. ok, może jest go trochę więcej niż w poprzednich częściach, ale z drugiej strony chyba nie chcesz mi powiedzieć, że rycerz na Słowach Światłości to Shallan. xD
  • Odpowiedz
@Wiedmolol rycerz z 2 części ma tarcze ze skyrima ( ͡° ͜ʖ ͡°) okladki wyd. Mag nie oddają klimatu ksążek, bardziej pasują do mrocznego fantasy. Gdzieś czytałem, że w tej części retrospekcje będą o Dalinarze, więc tak mi się skojarzyło ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fdisk: O #!$%@?. xD Chyba rzeczywiście drugi tom w kwietniu. xDDDD Jak dobrze czytać po angielsku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

retrospekcje będą o Dalinarze


@SebaJeanPierre: Yup, tak samo jak w Drodze Królów flashbacki były Kaladina, a w Słowach była Shallan.
  • Odpowiedz
@fdisk: Polecam. Jak czytałem jakiś słownik pojęć z polskiej wersji to, z całym szacunkiem do tłumaczki, no nie brzmi to dobrze, np. soulcasting jako "dusznikowanie". :/
  • Odpowiedz
@durielek: Nie powiedziałem, że jest to przetłumaczone źle. Po prostu w porównaniu do oryginału te polskie pojęcia głupio dla mnie brzmią. Prawdopodobnie sam nie przetłumaczyłbym tego lepiej, no ale taka już cecha różnych języków, że to co brzmi ok w jednym z nich, nie oznacza, że będzie brzmiało równie dobrze w innym.
  • Odpowiedz
soulcasting jako "dusznikowanie". :/


@Wiedmolol: Dusznikowanie to całkiem przyjemna, nowa nazwa własna :D Mi się podoba, pasuje do klimatu magii w tym uniwersum. Ale tak jak mówisz, ciężko jest czasami z angielska na polski przetłumaczyć niektóre słowa, szczególnie w fantastyce.

@Rihter: Premiera drugiego tomu to bank co najmniej kwiecień 2018 :P W miedzyczasie można jego Rozjemcę i inne książki łyknąć albo odpocząć od fantastyki :P
  • Odpowiedz
@Croudflup: no ja tam z tego, że ten tom został podzielony to bym się nawet cieszył. bo w ten sposób możemy czytać po polsku już teraz, jakby miała być całość naraz to raczej by była bliżej tego kwietnia 2018 niż listopada 2017
  • Odpowiedz
jego Rozjemcę


@Croudflup: Akurat uważam, że Rozjemca to najsłabsza książka Sandersona w całym Cosmere i jej największa zaleta to możliwość wyłapania nawiązania do tej książki w Słowach Światłości. :P
  • Odpowiedz