Wpis z mikrobloga

2 606 - 3 = 2 603

Tytuł: Stop Prawa
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★

Bardzo przyjemny Sanderson. Na końcu można się dowiedzieć, że w zasadzie to tak naprawdę tom spinający pierwszą trylogię z drugą a nie właściwa, 4 część. I to widać. Można zaprzyjaźnić się z bohaterami, poznać odmieniony świat po Wstąpieniu etc. Jak dla mnie- gratka. Zapowiadała się tutaj świetna trylogia, choć pozbawiona epickości jak w przypadku trylogii "Mistborn". Czy Brandon poradzi sobie bez wszechobecnego patosu, który tak bardzo napędza ABŚ i Mistborna właśnie?
Sprawdzimy i choć Brandona uwielbiam to tutaj było tylko dobrze. Następnie wziąłem się za drugą część i..

Tytuł: Cienie Tożsamości
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★★★

Przeczytałem ją jednego dnia. Niesamowita forma naszego podwójnego laureata nagrody Hugo. Czuje się tutaj nawet powrót do epickości znanej z Mistborna, wiele wydarzeń i genez bohaterów będzie o wiele jaśniejsze dla czytelnika 1 ery. Wciągnąłem się nie na żarty i nawet zapłakałem (tak!) co w 1 erze mi się chyba nie zdarzyło. Nieprawdopodobny finał, którego po prostu wcale nie przewidziałem i spowodował u mnie totalne zaskoczenie. Mogło być lepiej?

Tytuł: Żałobne Opaski
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★

No niestety, mogło ale nie było. Żałobne Opaski to powrót do tego, co znamy ze Studni Wstąpienia i Stopu Prawa- Brandon chce zarysować coś nowego, równocześnie udoskonalając naszych bohaterów i dodając kilku nowych, ale ten przejściowy okres cholernie mu w książkach nie wychodzi na moje oko. Brakowało akcji, brakowało wydarzeń w Nowym Seran (zupełnie niewykorzystana lokacja). I brakowało zwrotów fabularnych i w ogóle jako takiej ciekawej i wciągającej fabuły. Najsilniejszym punktem książki jest.. Rozdział retrospekcji bodajże do 30 strony.. Więc nie było zbyt kolorowo. Czekam na ostatni tom pod nazwą "The Lost Metal" ale najpierw, ekhm, Dawca Przysięgi i Wszechświat w twojej dłoni :)

#czytajzwykopem #ksiazki #fantasy #fantastyka #mistborn #sanderson 15/24

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz
źródło: comment_55UNPtpcgxibPyDypFadUlgAynLYHo3L.jpg
  • 7