Wpis z mikrobloga

@ByleDoSoboty: domyślam się, że chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, czyli zorgverzekering? Kiedyś istniało coś takiego, jak częściowy zwrot ubezpieczenia, ale o ile się nie mylę, to już dawno to zlikwidowali. Sam bym chętnie skorzystał, gdyby się dało. Przypuszczam, że zostałeś w tej kwestii wprowadzony w błąd. Może @urwis69 coś wie.
Jeśli chodzi o vakantiegeld, to pytać musisz w agencji, bo są różne podejścia, jedna płaci raz do roku (w okolicach czerwca), lub
@ByleDoSoboty: jeśli chodzi o dofinansowanie, to nazywa się to Zorgtoeslag. Na pewno finansowo się opłaca, ale trzeba uważać przy wyższych dochodach (np dużej ilości nadgodzin), bo równie łatwo, jak dają, to każą zwracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto zajrzeć na takie strony, jak wiatrak.nl lub niedziela.nl
@ByleDoSoboty:
Dodatki wakacyjne dzieli się na dwie kategorie, jedną wypłacaną raz do roku w maju i drugą tzw urlopowa, wypłacana w czasie urlopu/braku pracy/dobicia do 40h itd. Druga opcja występuje głównie w przypadku agencji pracy.
Co konkretniejszego chcesz wiedzieć o tym?
Co do drugiego pytania tak jak pisał @dyniel, dofinansowanie do ubezpieczenia tzw. zorgtoeslag, wypłacany miesięcznie (prognozowany) lub rocznie (wg. zarobków), wychodzi maksymalnie 1068€ rocznie ale jest zależy od dochodów
@Trique: Wyjaśniłeś mi dziękuję, jeszcze taka kwestia. Lepiej zapłacić coś księgowej żeby było cacy czy bawić się samemu? Plus to że z j. holenderskim mam styczność pierwszy raz i to czarna magia, ang komunikatywny+.
@ByleDoSoboty:
Rozumiem, że pytasz odnośnie dofinansowania do ubezpieczenia?
Zastanów się co będzie Ci bardziej pasować, pieniądze raz na rok ale dokładnie wyliczone czy miesięcznie ale prognozowane (korekta na początku nowego roku). Tutaj wysokość dofinansowania w zależności do zarobków

Zalecałbym kontakt z księgową, powinna oszacować Twoje zarobki i przygotować oraz wysłać wniosek (30-50€ zwykle taka zabawa kosztuje).
Ułatwieniem sporym będzie prywatne ubezpieczenie i digiD
@ByleDoSoboty: pracuję w Holandii od lipca 2016 r. i z tego co wiem wniosek o dofinansowanie do ubezpieczenia za 2016 można było składać do ostatniego dnia sierpnia 2017 r, po tym czasie kasa przepada. U mnie w pracy bardzo często wysyłają ludziom raz w miesiącu kasę, a później pismo, że należy ją oddać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Naturalnie_Piekna
Nie bardzo wiem o czym mówisz ale raczej nie o zorgtoeslag, na to jest z tego co pamiętam 3 lata i tym się zajmuje belastingdients a nie agencja pracy/pracodawca i im nic do tego. Do sierpnia 2017 był czas się rozliczyć z podatku dla osób bez meldunku co nie oznacza, że nie można rozliczyć się później. Jeśli u Ciebie w agencji/miejscu pracy dają pieniądze a później je odbierają to jest wyraźnie