Wpis z mikrobloga

Drobna aktualizacja mojego wpisu sprzed czterech dni na temat #kryptowaluty (#klik) , tym razem dodaję również tag #lisk ale o powodach ciut niżej.
Grzecznościowo wołam również osoby wypowiadające się w poprzednim wpisie: @Papasanbaba @BlazonedWalls @Trend oraz @Smule.

Strona, a raczej forum zyskało już domenę kryptowaluty.org.pl/ (lub krótsza forma do zapamiętania: coin.org.pl).
Zgodnie z sugestiami pod wpisem oraz kilkoma przesyłanymi na maila, styl uległ drobnym modyfikacjom. Dodatkowo podpiąłem aktualne ceny kryptowalut pod wybrane działy - uważam, że znacząco dzięki temu ożywiło się forum.
Rejestracja w dalszym ciągu jest zamknięta z uwagi na kilka niedociągnięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Ciekaw jestem teraz waszych opinii.

Przechodząc do drugiej części wpisu - #lisk
Aktualnie dużo dzieje się w temacie delegatów oraz zysków z ich forgowania i opłacalności głosowania na nich.
Biorąc to po uwagę zadecydowałem spróbować swoich sił w roli delegata.
Nazwa: becometa

W skrócie: za Wasz głos oferować będę 70% z forgowania, 5% dodatkowo w formie losowania dla 3 głosujących, 4% w formie dotacji dla najbardziej zasłużonych dla Liska w danym miesiącu, 3% na cele charytatywne oraz coś co powinno znacznie mnie wyróżnić z tłumu: zwrot 90% Lisków otrzymanych od innych delegatów za mój głos na nich, które przekażę znów losowo wybranym 100 głosującym.

Dla zainteresowanych szczegółami polecam pełen post na bitcoin.pl (#klik).
Pobierz BeCometA - Drobna aktualizacja mojego wpisu sprzed czterech dni na temat #kryptowalut...
źródło: comment_JDfoDoEhDP98k98YN5OfttKptFwQ41iL.jpg
  • 16
@dzesi: na dzień dzisiejszy raczej Ci tego nie obliczę.
Na to, ile otrzymasz za twój głos na delegata wpływa kilka elementów. W zależności od tego jak bardzo majętni będą inni głosujący, ilu ich będzie oraz jak ilość twoich Lisków będzie w ujęciu procentowym prezentować się z ich ilością - twój zarobek może być różny.

Z tego co czytałem team odpowiedzialny za Liska planuje wdrożyć szereg narzędzi, które uproszczą system głosowania oraz
@BeCometA: Mógłbyś wytłumaczyć jak to wygląda w praktyce?
1. Czy siła głosu zależy od ilości posiadanych LSK?
2. Czy moje LSK są zablokowane na czas głosowania?
3. Czy coś mnie to kosztuje poza tym fee 1 LSK czy jakoś tak?
4. Jeżeli już zagłosuję, jak długo taki głos się utrzymuje i co jeżeli wypłacę LSK z portfela zaraz po zagłosowaniu?
@MaybeTomorrow: jasne. Najprościej będzie w punktach.

1. czym więcej LSK posiadasz tym więcej otrzymasz spowrotem od delegata na którego zagłosowałeś (niezależnie od tego jaki % gwarantuje on swoim "wyborcom")

2/4. wszystkie LSK jakie posiadasz na swoim portfelu (poza zabranymi opłatami) są twoje. Możesz nimi obracać na giełdzie, przelać na inny portfel gdzie indziej - co wolisz. Ważne jest jednak to, że twój głos na delegata przypisany jest do adresu portfela, czyli
@BeCometA: Ok, czyli muszę trzymać środki na portfelu i wtedy one pracują.
1. Czy można oddać kilka głosów na tę samą osobę?
2. Czy jest jakaś róźnica pomiędzy zagłosowaniem na jedną albo na 10 osób? W sensie czy wpływa to na zysk? Bo widzę kilka opcji. Dajmy na to, że mam 3 delegatów: A, B i C, którzy "dają" odpowiednio 100%, 60%, 20%. Jeżeli mam 3 głosy to lepiej zagłosować na
@MaybeTomorrow: tak, dokładnie.

1. Jeden głos = jeden delegat. Wybór jest spory, bo aż 1500 na ten moment więc kogoś zawsze utrafisz ;)
2 a i b. Jeżeli wszyscy z nich, których wybrałeś są aktualnie "forgującymi delegatami" - czyli znajdują się w top 101, to z punktu widzenia zarobku najlepiej dla ciebie będzie oddać głos na wszystkich trzech.
Twoja siła głosu oddziałuje na każdego delegata z osobna. To, że oddałeś głos
@BeCometA: Dzięki za odpowiedzi, szkoda że się wcześniej nie zainteresowałem tematem. Teraz myślę nad sprzedażą LSK przed tą konferencją, bo nie wiem czego się spodziewać a już raz się przejechałem na podobnym evencie.
Tutaj ważna uwaga jest taka, że wszyscy delegaci spoza 101 pierwszych nie "forgują" bloków, a więc za twój głos oddany na nich nic nie otrzymasz w zamian.


@BeCometA: Czyli tylko 101 osób "kopie" lisk?
@Koryntiusz: tak i są nimi właśnie delegaci. Ich praca potwierdza transakcje w bloku. Można więc powiedzieć, że zabezpieczają działalność sieci. Ważne więc jest to aby mieli dobry sprzęt i jak najlepszy uptime serwera. Jeżeli spóźnią się na swoją kolej do forgowania bloku, to muszą czekać 1010 sekund na kolejną szansę. Forgowanie odbywa się pokolei: od 1 delegata do 101.

@MaybeTomorrow: najlepiej nie spodziewać się najgorszego ani najlepszego ( ͡°
tak i są nimi właśnie delegaci. Ich praca potwierdza transakcje w bloku. Można więc powiedzieć, że zabezpieczają działalność sieci


@BeCometA: Na czym polega ich praca, jeśli lisk nie ma algorytmu PoW?
Ostatnio czytałem pobieżnie jak działa lisk i zastanawiałem się nad stawianiem noda (czy jak to sie wlisku nazywa) ale widzę, że jest haczyk - tylko 101 osób może "kopać", wiec pewnie przecięty kowalski nie ma sznas wejść na ta listę.
@Koryntiusz: tak jak napisałem w mojej kandydaturze: szansę ma każdy. Wystarczy odpowiednia liczba głosów. Na ten moment potrzeba około 23 miliony Lisków w portfelach wyborców głosujących na danego delegata. Biorąc pod uwagę zainteresowanie Liskiem (na reddicie r/lisk subskrybuje 19 tys. osób) nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Sami aktywni delegaci też biorą udział w głosowaniu. Weźmy za przykład takiego delegata luiz, ma trzecie miejsce na liście delegatów, a w
Cytat z FAQ Liska.

delegates whose primary responsibility is to confirm and broadcast the validity of transactions by including them in generated blocks.


@BeCometA: Czyli po prostu uruchamiają oprogramowanie które chodzi 24/7. Roboty to Ci delegaci nie mają oprócz tego, że muszą wzbudzić zaufanie.

a ten moment potrzeba około 23 miliony Lisków w portfelach wyborców głosujących na danego delegata


@BeCometA: Czyli ludzie posiadający liski warte 759 mln złotych. Czyli trzeba
@Koryntiusz: zgodzę się. Tak zwani early adopters mieli zdecydowanie łatwiejsze zadanie w zostaniu delegatami. Stąd też powstanie dwóch tak licznych grup, która znacząco uniemożliwia innym udział w forgowaniu.

Roboty trochę jest. Zapewnienie uptime serwera, stworzenie systemu dystrybucji nagród(za głos) lub adaptacja istniejącego już. Coś jak mityczny programista za 15k ( ͜͡ʖ ͡€)
Sama polityka, czyli w tym przypadku zdobycie zaufania osób, które w większości mają już oddane