Wpis z mikrobloga

Temat Polski jest na zachodzie sztucznie grzany przez miernoty polityczne, które szukają wroga zastępczego, bo nie wiedzą co zrobić u siebie. To schemat stary i dobrze znany osobom obeznanym z propagandą i sterowaniem społecznym.

U nas mówi się z tego samego powodu o reparacjach, a na zachodzie o "wstrętnym faszyzmie w Polsce".

Trzeba jakoś odwrócić uwagę wyborców od skrajnego zagrożenia terrorystycznego i codziennej przestępczości spowodowanej przez imigrantów, tego, że UE drży w posadach i zostaje w tyle za tygrysami gospodarczymi świata, a Polska jest dobrym chłopcem do bicia.

To zaczęło się już dużo wcześniej. Zaraz po zamachach we Francji 2 lata temu widziałem próby powiązania prawicy z zamachami. Ogólna retoryka była taka: "Hurr durr zamachowcy to biedni wykluczeni ludzie, którzy doświadczyli rasizmu że strony wstrętnej prawicy i dlatego zrobili zamachy".

Kompletnie pominięto przy tym intensywną propagandę radykalnych islamistów i Bractwa Muzułmańskiego, którą zachód ignorował w imię chorej interpretacji pojęcia "tolerancji".

Arabia Saudyjska wydaje dziesiątki miliardów dolarów na promowanie Wahhabizmu na Zachodzie a dzięki nowym technologiom komunikacyjnym islamistyczna propaganda może docierać na podatny grunt.

A grunt jest podatny, bo w wielu krajach ludzie młodzi mają problemy z perspektywami, głownie przez brak pracy, co w oczywisty sposób rodzi niezadowolenie, czy wręcz frustrację.

I tak, we Francji bezrobocie wśród młodych wynosi 25%, we Włoszech 39%, w Hiszpanii aż 50%.

Bezrobocie młodych w całej UE wynosi ponad 20%, a siłą rzeczy będzie znacznie większe wśród imigrantów, nawet tych z kolejnego pokolenia, którzy często mają niższe wykształcenie, czy wręcz słabo znają język kraju w którym mieszkają.

Siłą rzeczy więc ziarna radykalizmów wszelakich mają podatny grunt do wzrostów, widać to po zamachach islamskich, zdemolowaniu Hamburgu przez skrajną lewicę, czy nawet u nas po Marszu Niepodległości.

Co gorsza, radykalizmy nawzajem się napędzają, każdy zamach spowoduje wzrost tendencji nacjonalistycznych w Europie, każdy marsz nacjonalistów wywoła reakcję skrajnej lewicy, a dalsze dążenie zachodu w kierunku lewicy spowoduje więcej zamachów islamistów, nienawidzących lewicowej wizji świata.

Sprawy te wynikają z bardzo złożonych czynników społeczno-cywilizacyjno-ekonomicznych, które nawarstwiały się przez dziesiątki lat, a ja nie wymieniłem tu nawet ułamka, ale wszelkiej maści propagandziści próbują sprowadzić ich przyczyny do "zasranych ciapaków" lub "wstrętnych faszystów wykluczających muzułmanów".

Niestety, jak już pisałem na początku, Zachód nie ma pomysłu jak naprawić te problemy, lub co gorsza nie planuje nawet ich rozwiązać, bo wiązałoby się z wieloma bardzo niepopularnymi reformami, które prawdopodobnie spowodowałyby upadek każdego rządu, który chciałby je wprowadzić, dlatego łatwiej jest znaleźć temat zastępczy, który pozwoli chociaż przeczekać do następnych wyborów.

Ot i powód dla którego Polska stała się nagle krajem "faszystowskim" i dlaczego ogólnie grzeje się temat Polski w UE. Zachód robi to, bo może i mu się to opłaca.

Gdyby dalej rządziło PO, wiernie wypełniając wolę Brukseli, grzano by temat Węgier, czy innego sztucznie pompowanego problemu.

#polska #polityka #4konserwy #przemyslenia #geopolityka #gruparatowaniapoziomu
Pobierz
źródło: comment_ApSmPu9EulZPbXmBBAhmSnnmKN7AInVb.jpg
  • 31
które szukają wroga zastępczego

@Lawrence_z_Arabii: zrobiłem z tego tl;dr

upadające kalifaty zachodnie szkalują Polskę


@k1fl0w: zwyczajnie jesteś jednym z propagandystów o których pisałem we wpisie. Przeczytałeś pierwsze zdanie, zobaczyłeś, że nie ma tam nic w stylu "Hurr durr wstrętne narodowce" i musiałeś wyskoczyć że swoją propagandą.

Myślisz, że mnie ośmieszysz? Czy może liczysz na plusy od kółka wzajemnego lizania się po jajkach o nazwie #neuropa?

Gdybyś chociaż przeczytał wpis,
@Lawrence_z_Arabii: Najbardziej szkodlowa jest lewica i ich spaczenie swiatopoglądowe. Oni nie rozumieją, ze muzulmanie to kilkanascie podgrup, ktore sie nawzajem nienawidzą. W Niemczech stacjonują gangi ktore sie nawzajem atakują. Coś jak wojny gangstamurzynow w USA
A największa beka ze ci ślepcy nie rozumieją, ze to oni fundują zwycięstwa prawicy na zachodzie albo pomagają wykręcic wynik ponad stan.
Kazdego kto sie z nimi ni3 zgadza wyzywają od rasistow czy ksenofobow a potem
Twoja działalność tutaj jest żałosna.


@Lawrence_z_Arabii: nie wiem czy bardziej żałosna niż Twoja oblężona twierdza bo na zachodzie zrobili parę słusznych artykułów o tym że w Polsce rośnie w siłę skrajna nacjonalistyczna prawica

Gdybyś chociaż przeczytał wpis, to byś wiedział jak się teraz skompromitowałeś, bo w drugiej połowie wpisu pisałem o propagandystach próbujących skrajnie spłycać złożone tematy, co teraz właśnie uczyniłeś.


@Lawrence_z_Arabii: trzymajcie mnie proszę XDDDDDDDDD
@Lawrence_z_Arabii: no ale tak na poważnie to:

Siłą rzeczy więc ziarna radykalizmów wszelakich mają podatny grunt do wzrostów, widać to po zamachach islamskich, zdemolowaniu Hamburgu przez skrajną lewicę, czy nawet u nas po Marszu Niepodległości.


Tutaj pełna zgoda.

dlatego łatwiej jest znaleźć temat zastępczy, który pozwoli chociaż przeczekać do następnych wyborów.


a Tutaj pełna niezgoda
a Tutaj pełna niezgoda


@k1fl0w: jak Zachód stara się rozwiązać problem bezrobocia wśród młodych?

Jak walczy z islamską propagandą? Czy zdelegalizowano tam Wahhabizm, który OTWARCIE NAWOŁUJE DO ZABIJANIA? Do tej pory to ignorowano, bo twierdzono, że nie można mieszać się w kwestie religijne.

Arabia Saudyjska wydała prawie 100 miliardów dolarów na radykalizację Islamu w Europie. Ktoś coś z tym zrobił?
Kryzys ten jest znakiem, że ataki na Polskę dobrze wpisują się w "intelektualną" częśc spoleczeństwa amerykańskiego i wszystkich wojowników sprawiedliwości społecznej.


@Brzytwa_Ockhama: Nie tylko amerykańskiego. Ogólnie całego zachodu. No może prawie całego, bo UK wraca do starego angielskiego pragnatyzmu, a nasze władze pierwsze mogą się wyłamać z solidarnego kursu antybrytyjskiego przy Brexicie. Skandynawia z kolei chciała by mieć z nami sojusz wojskowy i tam raczej też twardej retoryki antypolskiej na poziomie
chodzi mi wyłącznie o to że marsz w Polsce na zachodzie nie jest tematem, powiedzieli coś, napisali w gazetce i tyle, wszyscy zapomnieli, to nie jest temat zastępczy katowany przez największe dzienniki, tylko i wyłącznie wy robicie z tego temat w stylu "wszystkie lewaki atakują biedną polske" to jest zwykła propaganda


@Please_Remember: Nie tylko "lewaki". Każdy, kto chce odwrócić uwagę społeczeństwa od własnych problemów będzie mówił o Polsce. Jak pisałem we
dlaczego w tym momencie mam Ci w ogolę odpowiadać i traktować poważnie jak Ty nawet mnie i mojej nie szanujesz usuwając moje wpisy?


@k1fl0w: usunąłem tekst propagandowy, który zresztą zacytowałem w pierwszym swoim komentarzu. Z twojego drugiego komentarza wynika, że sam nie traktowałeś go poważnie, bo inaczej byś nie pisał:

no ale tak na poważnie to


Podawaj logiczne argumenty, bez skrajnie niediagnozyjnych i nacechowanych emocjami komentarzy, to nie będę ich usuwał.
@Lawrence_z_Arabii: no tak działa polityka od dawna niestety, że robi się wszystko by odwrócić uwagę od problemów i mówić o wszystkim innym co się da, najlepiej atakując przeciwników politycznych lub "wrogów ojczyzny", wątpię by temat faszyzmu w jednak odległej dla wielu ludzi na zachodzie Polsce był chwytliwi i dobrze się sprzedający. To tam po prostu ludzi nie interesuje
wątpię by temat faszyzmu w jednak odległej dla wielu ludzi na zachodzie Polsce był chwytliwi i dobrze się sprzedający.


@Please_Remember: wystarczy ten temat odpowiednio ubarwić,najlepiej tak jak Jan T. Gross, piszący na łamach New York Times, że na Marszu Niepodległości "dziesiątki tysięcy ludzi krzyczało Sieg heil i Ku Klux Klan".

https://mobile.nytimes.com/2017/11/16/opinion/poland-pure-blood-march.html?referer=https://www.google.pl/search?q=Polesie+cry+for+pure+blood&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=gCUPWpHLDMTi8Ae6i7L4AQ

To już jest w USA bardzo interesujące.