Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki proszę o rady/opinie/sugestie na podstawie własnych doświadczeń:
Co polecacie z aktualnych ofert komórkowych?
Opłaca się brać umowę z telefonem czy osobno kupić?
Jaki telefon na dzień dzisiejszy byście doradzili?
Akurat kończy mi się umowa w Playu i muszę podjąć jakiś plan :P Aktualnie jestem posiadaczem sony xperia m4 aqua ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#play #smartfon #android #telefony
  • 17
@perdoo-pedro:
Nie polecam Orange. Nie polecę Ci też innych sieci bo nie wiem jak tam jest.
Ale zazwyczaj lepiej wziąć telefon ze sklepu na raty i osobno umowe bez telefonu. (jeżeli nie masz hajsu na cały telefon odrazu) Wyjdzie taniej.
Polecam iPhone (nie musi być najnowszy, 6s spokojnie starczy)
@perdoo-pedro: Świetnym wyborem będzie oferta Plusha :) W taryfie Plush ABO przy abonamencie na 24 miesiące i kwocie 25 zł otrzymasz: 15 GB Internetu, nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz bezpłatny transfer w ramach: Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa.

Możesz też podpisać umowę na czas nieokreślony. Przy identycznej kwocie abonamentowej na start zgarniesz: 10 GB Internetu (ilość ta zwiększa się ze stażem) oraz pozostałe usługi opisane wcześniej.

Dodatkowo za przeniesienie numeru z
@perdoo-pedro: Przeniosłam się z plusa do premium mobile. Za 20zł masz rozmowy i smsy no limit i 5gb netu, a za 25 masz rozmowy, sms,mms no limit i 10gb netu. To jest abonament ale plusem jest to, że masz miesięczny okres wypowiedzenia. Obecnie mam tam 3 numery jestem zadowolona. Działa wszystko sprawnie, z tego co wiem działają na masztach plusa. A telefon lepiej kupić osobno. Wyjdzie zdecydowanie korzystniej.
@perdoo-pedro: Mocnym argumentem przeciwko braniu telefonu u operatora jest to, że one mają zbrandowane, czyli zmodyfikowane przez operatora oprogramowanie. Polega to na tym, że operator dodaje np. swoje tapety, jakieś animacje przy starcie urządzenia, a także bezużyteczne aplikacje. Taka modyfikacja powoduje także opóźnienia w aktualizacji systemu - nie dostaniesz jej w momencie, gdy producent ją wypuści, a dopiero wtedy, gdy operator doda do niej te swoje śmieci, co może oznaczać opóźnienie
@kw401: To że są pogramy producenta to fakt i szkoda że nie da się ich odinstalować manualnie, co jedynie wyłączyć, ale z tą aktualizacją to pierwsze słyszę o.o Ciągle się rozglądam i chyba wezmę najtańszą opcję abonamentu oraz spróbuję zakupić oddzielnie. Co do tel. polecasz coś konkretnie? Jaki aktualnie posiadasz i co onim możesz powiedzieć :P ?
@perdoo-pedro Aktualnie mam Samsunga Galaxy A5 2017. Co mogę o nim powiedzieć... jest to mój czwarty telefon z Androidem, ale pierwszy, który przekonał mnie, że Android nie jest taki zły i wcale nie trzeba kupować iPhone'a czy najnowszego flagowca, żeby mieć płynnie działające urządzenie. Nie wiem, jaki przedział cenowy cię interesuje, tak więc ciężko mi cokolwiek doradzić.
@perdoo-pedro: Tak abonament na dwa lata, muszę spojrzeć na wypowiedzenie ile neta w tym jest dam znać jutro. Łącznie 4 lata jestem w play, ale myślę że to ich standardowa procedura żeby zatrzymać klienta.