Wpis z mikrobloga

@normanos: @ITgeek: @Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: mój też od dzisiaj działa. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, niestety nie da się ustawić progu od którego powinien uznać poziom PM2.5 za szkodliwy. A że to chińskie urządzenie to ma też pewnie jakieś chińskie normy, bo dopiero powyżej 40-45µg/m3 zaczyna na auto nieco szybciej pracować, zaś normy według WHO to 25µg/m3. Zatem trzeba ręcznie mu ustawić wyższy bieg i wtedy chyba może
sensi - @normanos: @ITgeek: @KaintoCharlieaDeltatoKain: mój też od dzisiaj działa. Ws...

źródło: comment_kfsKXDAYYzs85DW9qrjIXQCVCEQrQSGV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@migdalll: @pitu120: minus jest taki, że jeśli chce się żeby wszystko faktycznie odkurzył to jest dużo zbierania mebli i rzeczy (krzesła/suszarka/dywaniki + wszystko co się wala) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@stokujo: mam szafki pod które idealnie się mieści, to samo narożnik. Kapcie itp. wozi po domu ale to nie problem, jak ktoś ma jakieś małe graty to może być problem. Krzesła to samo mam takie, że idealnie mieści się pomiędzy nogi :D
  • Odpowiedz
@normanos: w komentarzach ktoś napisał że też uważa że to nie jest AQI tylko PM2.5 i jednostki µg/m3. To by się zgadzało z tym, że dzisiaj też zrobiłem taki drobny test gdzie otworzyłem balkon i postawiłem Xiaomi blisko drzwi balkonowych i wskaźnik dość szybko wzrósł z 30 do około 70 co zgadzało się z pomiarami w apkach od zanieczyszczania powietrza gdzie był bardzo zbliżony poziom 68 µg/m3.
  • Odpowiedz
@Bander22: @normanos: @sensi: Radzi to sobie z kurzem czy tylko oczyszcza powietrze z różnych syfów? Swego czasu jakis mirek recenzował ten oczyszczacz i pamiętam, że była lipa, zrezygnowałem z zakupu. Szukam czegoś co zbierze kurz z powietrza. Z podłóg zbiera już iRobot ;).
  • Odpowiedz
@Arrival: nie sprawdzałem go pod kątem kurzu, ale kurz jest raczej większych rozmiarów niż PM2.5, więc dla filtra to chyba bez różnicy co mu wpadnie czy kurz czy pył PM2.5, ale tak jak pisałem, wszystko zależy od rozmiarów pomieszczenia. Jak chodzi na wyższych obrotach to czuć delikatny ruch powietrza w pomieszczeniu, więc coś tam działa na pewno.
  • Odpowiedz
@sensi ja używam okolo 2 tygodni. Urządzenie samo w sobie super ale apke powinni usprawnić. Ustawienia poziomu pm2.5 , jakas historia kiedy urzadzenie dzialalo. Dziala Tobie jakis inny serwer niz other? Te dane ściągnięte o otoczeniu to tez u mnie jakas bzdura. Poza pm2.5 z urządzenia.
  • Odpowiedz
@Blackwing: u mnie nie ma czegoś takiego jak dane z otoczenia, chyba że mówisz o temperaturze pokoju i wilgotności (temperatura pokoju w miarę się zgadza z innym termometrem, różnica niecałego stopnia, wilgotności nie mam z czym porównać) a danych z powietrza na zewnątrz budynku nie mam żadnych.
Jeden z minusów jaki zauważyłem to to że przy wifi łączy się tylko na 2.4ghz i mimo że w apce widać 5ghz to
  • Odpowiedz