Wpis z mikrobloga

Mieszka ktoś tuż przy lesie? Czy to plus jeśli chodzi o jakość powietrza? Z jednej strony źródło czystego powietrza. Ale z drugiej strony zastanawiam się czy ściana lasu nie blokuje przepływu powietrza np. jeśli sąsiedzi palą w piecu śmieci albo stosują opryski na polu.

#budownictwo #nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojteklbn: zdarza sie ze od sąsiada capi ale wtedy dzwonię ze syfem pali.

Oprócz tego atrakcje:
Piszczące jeze pod oknem. Wylatujące chrząszcze wielkości mojej dłoni, które napierniczaja w ściany niczym śrut, pająki a'la Harry Potter xd
  • Odpowiedz
@wojteklbn: ja mieszkam przy lesie (wbrew pozorom w Katowicach) i uwielbiam.
Jak będzie sąsiad kopcił śmieciami to nie ma znaczenia co masz dookoła, trzeba zgłaszać (mojemu znowu odwala i pomimo kilku zapewnień że będzie grzeczny dalej to robi).
  • Odpowiedz
@nama: A tak z ciekawości, bo jeszcze mieszkam w bloku, dopiero myślę o przeprowadzce na wieś. Gdzie dzwonicie jak sąsiad kopci? Straż Miejska? I jak przyjeżdżają to co robią, mają jakiś sprzęt do mierzenia zanieczyszczeń?
  • Odpowiedz
@wojteklbn: tak, dzwonisz na straż miejską w takiej sytuacji.

Wiesz co, mój sąsiad jak kopci to widać jak zza jego domu leci tyle dymu, jakby kilku papieży wybrano XD nie trzeba tutaj inspektora gadgeta.
  • Odpowiedz
@wojteklbn: Na wsi nie ma straży miejskiej, ewentualnie może być gminna. U mnie nie ma takiej też trzeba się zgłosić do wydziału środowiska w gminie. Ja też mieszkam blisko lasu. Dym powinien przelecieć w las albo nad nim. Musisz sprawdzić skąd najczęściej wieje w jakich rejonach kraju.

@nama: Może palić węglem i też kopcić, bo nie spala mu go całkowicie. Jest wiele przyczyn dlaczego tak kopcą mimo że
  • Odpowiedz
@nama: jak meblami z płyty wiórowej to nic dziwnego bo tam dużo kleju, ale jak się pali taki plastik to nie ma dymu, gdy wsadzi do rozgrzanego, gorzej jak nimi rozpala.

Teraz mam zamiar wydrukować kilka plakatów do tego jak palić w piecu i porozwieszać po gminie bo też nie da się oddychać. U mnie na szczęście rzadka zabudowa to wszystko się rozprasza po polach.
  • Odpowiedz
@wojteklbn mam las z jednej strony przy podwórku a z drugiej kilkaset metrów od podwórka, z trzeciej jakieś 200 m. A z czwartej sąsiad ( ͡º ͜ʖ͡º) jak dla mnie super bo las zapewnia prywatność. W zimie tyle śniegu nie nawieje od lasu i jest cieplej
  • Odpowiedz
@nama: a on pali co popadnie, stare graty, z domu no wszystko :/
i się chodzi i mówi że kurde panie Genku, bez przesady - to zawsze oj oj przepraszam nie będę a za tydzień to samo. Nie mam sił do niego.
A okolica cała siwa tylko przez niego. Czasem otwieram w domu aż śmierdzi.
  • Odpowiedz
@wojteklbn: ja mieszkam, piękna sprawa, często mam wrażenie bycia na urlopie w górach, szczególnie po deszczu zapach jest niesamowity od strony lasu ( ͡ ͜ʖ ͡) Czym się różni mieszkanie pod lasem od normalnego: jak u innych wieje to u mnie jest praktycznie cisza, latem jak jest skwar do wieczora u mnie od 16-17 jest już cień, ogólnie temperatury mam niższe o około 2 stopnie.
barbapapa - @wojteklbn: ja mieszkam, piękna sprawa, często mam wrażenie bycia na urlo...

źródło: comment_urnYm7sjMfydeaAedojwpOtH5fPGiUGl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz