Wpis z mikrobloga

iPhone X to mój pierwszy iPhone, przez ponad 8 lat używałem wyłącznie androida więc nie chce by zabrzmiało to jak fanbojstwo. Większość tych filmików o łamaniu face id to nic innego niż clickbaity. Dlaczego? Ponieważ Face ID ma szeroki "learning curve" gdy ustawisz po raz pierwszy Face ID i założysz np okulary to telefon się nie odblokuje, poprosi cie o kod. Jeżeli wprowadzisz kod majac okulary wowczas zapamieta ze nosisz okulary, kiedy nosisz wysoko szalik na twarzy w zime wówczas poprosi cie o kod, zapamieta twoja twarz w trakcie takiego zjawiska. Telefon z czasem coraz bardziej i coraz lepiej uczy się "swojego właściciela" więc z każdym odblokowaniem w różnych warunkach telefon nabiera pewnosci siebie. Teraz nie muszę nawet podnosic telefonu by go odblokwać, lekko się pochylam i już jest odblokowany. Nie patrząc bezpośrednio na ekran trzymając głowę nad telefonem.
Gdy zrobisz Factory Reset i ustawisz Face ID ten dostaje kilku czkawek i to fakt, po kilku dniach dziala perfekcyjnie i w warunkach lepszych niż pokazywanych na reklamach tej technologii gdzie musiales sie patrzyć w ekran na wprost by go odblokować.

Nadal się go uczę ale to naprawde porządny sprzęt który pozytywnie mnie zaskakuje kazdego dnia udowadniajac swoja przewagę w płynności działania ponad znacznie mocniejszej konkurencji...
Pozdrawiam były użytkownik S8+, LG V20, NOTE 5, Samsunga S3, OnePlus One, HTC M8 na przestrzeni lat.


#iphone #telefony #smartfony #apple #android
A.....h - iPhone X to mój pierwszy iPhone, przez ponad 8 lat używałem wyłącznie andro...

źródło: comment_2xnLQ4pALZerg1SuuxSV9EfYcDDUSZOf.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmonGoeth: ja po racy w R&D mobilnym i znając QA od środka to jak mi kumpel pokazał jak xiaomi wygląda po roku to się zdziwiłem, że ktoś mówi, że to może być lepsze
  • Odpowiedz
@goedenavond: korporacje wydają na reklamy dziesiątki miliardów dolarów rocznie nie dlatego, że mają na sercu dobro firm emitujących reklamy, tylko dlatego, że reklamy działają. Pytanie jest dlaczego? Często reklama jest w jakimś kontekście, kup to a doświadczysz tego. Zatem nie sprzedają produktu, tylko to co niesie ze sobą produkt. Najczęściej jest to jakiś prestiż czy kontekst socjalny (przyjaciele, dobra zabawa, emocje pozytywne). I tak to się kręci. Większość ludzie nie
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: nie jestem antyfanbojem iPhonów, ale nie wydaje ci się mimo wszystko że ten FaceID to pomyłka? Zastąpili nim stary system, TouchID, który po prostu działał. Wsadzili coś co działa "na oko", z jednej strony nie może być odblokowany inną twarzą, z drugiej strony musi być gotowy na to że twarz się zmienia i efekt taki że syn odblokuje telefon matki. Trochę mi przypomina to zabawę Microsoftu z Kinectem. Zrobili
  • Odpowiedz
@simperium: nie, ale z czasem my zarabiamy wiecej i technologie staja sie coraz drozsze. Jak samochody ta sama krzywa wykresu.
@sell_your_soul: x+ bylby przesadzony jezeli zwieksza ekran teraz jest w sumie idealny bo ma ekran i tak wiekszy niz iPhone 7,8+ bedac niewiele wielszym od bazowej 7,8.
@murdoc: co sie dzieje z telefonami tej legendarnej marki po roku?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth Hej, faktycznie ostatnio sporo słyszę że jednak ergonomia i kultura interakcji iPhonow dominuje. Fajnie że Ci się tel podoba ;) Mam jedno pytanko bo w sumie nie zauważyłem takowego. Sprawdzaleś może co w przypadku gdy dasz 1:1 zdjęcie Twojej twarzy? Wiem, że niektóre obecne algorytmy są już w stanie to uwzględniać ale nie wczytywałem się w szczegóły takie jak np, że musi być obraz z dwóch kamer.
  • Odpowiedz
@pawel0907: nie oszukasz zdjeciem poniewaz czujniki wykrywaja glebie na twarzy. W necie jest sporo na ten temat. Musisz tez spojrzec w telefon. Nawet jak patrzysz ponad to nie odblokuje, musisz skierowac wzrok w jego kierunku. Ale mozna zmienic to w ustawieniach na mniej agresywny tryb skanowania.
  • Odpowiedz
@Morthgar: Sam zajmuję się strategią wizerunku i dużą częścią jest analiza ludzi pod właśnie tym samym kątem, o którym pisałeś wcześniej - wpływ na konkretne decyzje w kontekście wyboru produktu/usługi.

Z częścią tego co piszesz mogę się zgodzić, ale mimo wszystko temat dużo bardziej złożony. Sam mam umiejętność krytycznego myślenia, ale mimo wszystko wybieram iPhone za 5 tys i nie jest mi wstyd. W przypadku marki jak Apple bardzo dużą
  • Odpowiedz
nie

@AmonGoeth: zatem skoro nigdy nie miałeś androida z półki cenowej co iPhone, to porównywanie tych obu telefonów w twoim przypadku jest całkowicie pozbawione sensu - zwłaszcza pod względem wydajności.

Jak to możliwe, że oczywistym dla ciebie będzie, że nie porównuje się kompa za 1 tys. zł do kompa za 3 tys.zł, ale w przypadku telefonów z różnych półek cenowych już nie masz takich zahamowań?
  • Odpowiedz
Teraz nie muszę nawet podnosic telefonu by go odblokwać, lekko się pochylam i już jest odblokowan


@AmonGoeth: I to w jakis sposób sugeruje, ze jest bardziej bezpieczny? Możliwośc zapisania twarzy owiniętej szalikiem i okularami ma podnosić bezpieczeństwo? To wszystko neguje filmiki jak otwierany jest zdjęciem?

Ajfony zawsze na plus, ale ty tu wprowadzasz kontrargumenty przedstawiając jako argumenty...
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Dla mnie faceID to troszkę nieporozumienie bo ktoś siłą może odblokować telefonu przystawiając go do Twojej twarzy. No chyba że po wyłączeniu telefonu trzeba podać kod ? i faceID nie chodzi ? To wtedy jeszcze ok. Ale inaczej rozwiązanie kompletnie nie dla mnie.
  • Odpowiedz