Wpis z mikrobloga

iPhone X to mój pierwszy iPhone, przez ponad 8 lat używałem wyłącznie androida więc nie chce by zabrzmiało to jak fanbojstwo. Większość tych filmików o łamaniu face id to nic innego niż clickbaity. Dlaczego? Ponieważ Face ID ma szeroki "learning curve" gdy ustawisz po raz pierwszy Face ID i założysz np okulary to telefon się nie odblokuje, poprosi cie o kod. Jeżeli wprowadzisz kod majac okulary wowczas zapamieta ze nosisz okulary, kiedy nosisz wysoko szalik na twarzy w zime wówczas poprosi cie o kod, zapamieta twoja twarz w trakcie takiego zjawiska. Telefon z czasem coraz bardziej i coraz lepiej uczy się "swojego właściciela" więc z każdym odblokowaniem w różnych warunkach telefon nabiera pewnosci siebie. Teraz nie muszę nawet podnosic telefonu by go odblokwać, lekko się pochylam i już jest odblokowany. Nie patrząc bezpośrednio na ekran trzymając głowę nad telefonem.
Gdy zrobisz Factory Reset i ustawisz Face ID ten dostaje kilku czkawek i to fakt, po kilku dniach dziala perfekcyjnie i w warunkach lepszych niż pokazywanych na reklamach tej technologii gdzie musiales sie patrzyć w ekran na wprost by go odblokować.

Nadal się go uczę ale to naprawde porządny sprzęt który pozytywnie mnie zaskakuje kazdego dnia udowadniajac swoja przewagę w płynności działania ponad znacznie mocniejszej konkurencji...
Pozdrawiam były użytkownik S8+, LG V20, NOTE 5, Samsunga S3, OnePlus One, HTC M8 na przestrzeni lat.


#iphone #telefony #smartfony #apple #android
A.....h - iPhone X to mój pierwszy iPhone, przez ponad 8 lat używałem wyłącznie andro...

źródło: comment_2xnLQ4pALZerg1SuuxSV9EfYcDDUSZOf.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r5678: no i co z tego że ci przyłoży do twarzy skoro do Factory Reset i tak potrzebujesz kodu, po restarcie kod dopiero potem Face ID. Pozatym musi cie zmusić do spojrzenia w aparat, jeżeli będziesz robił głupie miny albo wykręcisz twarz to nie odblokuje.

Mi już podeszło całkiem. Całą bankowość mam na wyciągnięcie #pokazmorde
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Ale tu nie chodzi o to że ktoś może sobie zrobić factory reset żeby założyć swoje konto i korzystać z telefonu, tylko o dostep do danych na twoim urządzeniu przez osoby niepowołane. Np policja. Przyłożą Ci telefon przed twarz i dziękuje. Dlatego pytam czy jakbyś wyłączył telefon w między czasie to czy wtedy faceid też zaskoczy czy trzeba podać kod bo inaczej nic się nie zrobi ;)
  • Odpowiedz
@r5678: ale co to za dyskusja? Przy touch ID mogą ci równie dobrze paluchem odblokować. Albo #!$%@?ć ci w ryj i odblokować palcem jak będziesz nieprzytomny albo ledwo przytomny.
Face ID ma algorytm który chroni twój telefon, jak bedziesz wykrzywiał twarz albo patrzył w oddal to nie odblokujesz, Factory Reset mozesz zrobić po wpisaniu pinu, po restarcie znowu pinem dopiero potem Face ID.
Której części mojej poprzedniej wypowiedzi nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Nie nie mogą, bo w androidzie np, jak wyłączysz telefon i jest on zaszyfrowany to trzeba podać hasło. inaczej nawet system nie wstanie, a hasła podawać nie musisz.
  • Odpowiedz
@r5678: no to przecież napisałem ci dokładnie to samo wyżej.
ponadto napisałeś że jak przyłożą do twarzy, oznacza to że zakładasz że telefon jest włączony. JAK JEST WŁĄCZONY TO KAŻDY TELEFON MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TAK JAK NAPISAŁEM WYŻEJ.
Sam sobie zaprzeczasz.
  • Odpowiedz
@r5678: Tyle ze zaszyfrowanego androida czyjegos mozesz nadrzucic mu firmware #!$%@? i telefon jest juz Twoj - mozesz wprowadzac swoje dane. W przypadku iphonoe zaden reset, flashowanie, nadrzucanie firmware i cuda wianki nie pomogą, za kazdym razem nawet z nowym czystym firmware nadal bedzie pytac o login i haslo prawowitego wlasciciela. Dlatego przestal byc atrakcyjny dla zlodzieji.

@AmonGoeth: Z coraz wiekszym zaciekawieniem czytam wpisy nawroconego.

  • Odpowiedz