Wpis z mikrobloga

pytanie, czy tam nadal panuje rownouprawnienie, czy juz przesadna poprawnosc wlasnie i walka miedzy placiami.

Bo jak pisalam wyzej, rownouprawnienie to jedno, a chora mentalnosc to drugie.


@agaja: równouprawnienie, to RÓWNE PRAWA. Jeśli kobiety mogą robić że swoim życiem co chcą, to i mężczyźni powinni móc to robić.

Jednym z pierwszych postulatów feministek, było wprowadzenie rozwodów, najlepiej z jak najmniejszymi konsekwencjami dla kobiet, ale za to z dużymi konsekwencjami dla mężczyzn w postaci alimentów na żonę, czy alimentów na dzieci przewyższających ich
  • Odpowiedz
Nie napisałem, że wina kobiet, ale waszej presji. Spróbuj 'mieć' problemy i sobie kogoś znaleźć jako facet to zrozumiesz, że nie jest tak kolorowo. Spróbuj jeszcze raz spojrzeć na obrazek który zapostowałem, zamiast się zaczynać rzucać na mnie z pięściami.


@jakiezycietakiarab: Z pięściami xD
Wy sami wywołujecie na sobie wzajemnie presję bo ktoś z grupy musi być alfa i nikt nie chce być najgorszym samcem w stadzie.
Kobiecie często budzi
  • Odpowiedz
równouprawnienie, to RÓWNE PRAWA. Jeśli kobiety mogą robić że swoim życiem co chcą, to i mężczyźni powinni móc to robić.


@Lawrence_z_Arabii: ale serio - po co mi o tym po raz ktorys piszesz? czy ja temu zaprzeczylam?

Pisałaś, że związek to nie biznes i nie można tam kalkulować.

Tylko jak nie kalkulować, gdy rozwodzi się co drugie małżeństwo, a jeśli facet poszedł za twoją radą i nie kalkulował, przez co wybrał sobie biedą żonę i będzie ją musiał finansować do końca życia alimentami, a także oddać połowę
  • Odpowiedz
@Dave987654321: Pokaż mi te statystyki gdzie jest powiedziane że to kobiety wołają atencji przez nieudane próby. Nawet na studiach miałam omawiane przyczyny i różnice w statystykach samobójstw ale mirko wie lepiej. Po co badania jak i tak wciskane są tam domysły.
  • Odpowiedz
Nie z byle kim, czyli już wchodzą kalkulacje.


@Lawrence_z_Arabii: kalkulacje?
Czy dobor partnera tak, aby najwazniejsze wartosci i zasady moralne byly zgodne, to kalkulacja?
Ty pisales "oplaca/nie oplaca", dla mnie to zupelnie inne
  • Odpowiedz
Czy dobor partnera tak, aby najwazniejsze wartosci i zasady moralne byly zgodne, to kalkulacja?

Ty pisales "oplaca/nie oplaca", dla mnie to zupelnie inne kategorie.


@agaja: Przecież to to samo. Wybierasz lepszego dla siebie partnera, bo opłaca się z nim być bardziej niż z jakimś patusem, albo samemu.

rzadko komu udaje sie oszukwiac dlugie lata, zwykle wiele symptomow ostrzegawczych
  • Odpowiedz
W krajach bardziej konserwatywnych i zdominowanych przez religię, tradycyjne wartości, gdzie kobiety są postrzegane jako gorsze od mężczyzn, faceci częściej się zabijają. Poza tym, to faceci stworzyli model rodziny w którym mąż jest 'głównym chlebodawcą'. Dalej pielęgnujcie 'tradycyjne wartości':3


@biblee. Nie umiesz czytać mapy? Czy może Turcja i Albania nie są według ciebie konserwatywne?

W naprawdę konserwatywnych krajach współczynnik ten jest podobny do krajów mocno "postępowych".

W krajach Arabskich bywają
  • Odpowiedz
Przecież to to samo. Wybierasz lepszego dla siebie partnera, bo opłaca się z nim być bardziej niż z jakimś patusem, albo samemu.


@Lawrence_z_Arabii: no dla mnie dobor wedle kryteriow wedle wartosci moralnych to nie to samo, co rozwazanie, czy mi sie to finansowo oplaca po rozwodzie. Ale kazdy sam decyduje, jak szuka partnera.

Tak działa w praktyce równouprawnienie

nie, do tego daza feministki z nurtow radykalnych i
  • Odpowiedz
No co po niektóre kobiety z którymi miałem styczność zachowywały się jakby były na wiecznej miesiącce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrzysiuPG: Jak kobieta używa tamponów to się zdarza, że ta krew cofa się do mózgu i tam zostaje - więc całkiem możliwe.

Dziękuje, że mogłem pomóc.
  • Odpowiedz