Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważyłem, że na topie jest klonowanie stron. Jakiś rusek/chinol kupił sobie z 10 domen i klonuje moją stronę na każdej z tych domen dodając jedynie jakieś linki pozycjonujące w stopce / kody reklam. Klonowanie w locie, więc pewnie moja strona jest includowana po prostu. No i 3 pytania:
1. Jak się to ma do pozycjonowania mojej strony skoro potworzyło się w cholerę jej klonów które poza reklamami niczym się nie różnią?
2. Jest jakiś sposób obrony strony przed takim procederem? Można jakoś zapobiec przed klonowanie strony?
3. Znalazłem też kopię strony z torrentami - ke518823(KROPKA)com kopiuje mega-torrenty pl - różnica w kodzie jest taka, że na kopii jest dodany jakiś licznik odwiedzin i link do skryptu http://ke518823.com/cdn-cgi/scripts/84a23a00/cloudflare-static/email-decode.min.js - pytanie do osób obeznanych z #javascript - co to dziadostwo robi?

Strona z punktu 3 nie jest moja, po prostu google pokazało mi linki do tych stron obok siebie co mnie zaciekawiło.

#seo #pozycjonowanie #webdev #php wołam - @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl - a nuż Was to zainteresuje lub będziecie coś więcej wiedzieć ;)
  • 10
@chomik3:
1. Gogole może stwierdzić, że to Twoja strona jest klonem i ją zbanować/obniżyć pozycje
2. Spróbuj ustawić canonical, ciekawe czy jak klonuje kod to i canonicala Twojego czy podstawia swojego
Cloudflare i po problemie, poza tym Google wie co było pierwsze w sieci, możesz zgłosić też domeny ręcznie.


@NoKappaSoldier73: Ha, Google czasami serwuje klony Wikipedii przed Wikipedią a to potężna dobrze znana strona.