Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #diy #drukarka3d
Mirki polecały to kupiłem sobie tę tylną lampkę Walle, ale nie podobało mi się fabryczne mocowanie.
Zmierzyłem więc kąt rury podsiodłowej i machnąłem na drukarce 3d coś takiego:
https://gfycat.com/ifr/DisguisedAptLeonberger
Na pewno mniejsze i bardziej estetyczne od oryginału. I lżejsze. Lampka jest ponad 2cm bliżej sztycy. Kąt jest obliczony raz na zawsze pod konkretny rower. Jest to 2-częściowe, więc jeśli jedno pęknie czy coś się stanie, druga część będzie trzymała.
Może jakiś spec od druakrek 3d się wypowie czy tworzywo PLA nadaje się do takiej długotrwałej eksploatacji czy tez prędzej czy później się rozsypie.
PS: chętnym mogę wysłać pliki i leko zmodyfikować, podajcie tylko średnicę sztycy i kąt. Sam drukować jednak nie mam czasu :P.
PS2: czemu gfycat nie chce się dołączyć do posta :< ?
  • 20
  • Odpowiedz
Może jakiś spec od druakrek 3d się wypowie czy tworzywo PLA nadaje się do takiej długotrwałej eksploatacji czy tez prędzej czy później się rozsypie.


@mazaq1: Jeśli "garażujesz" rower w dobrych warunkach, to ujdzie.
  • Odpowiedz
@mazaq1: Jak miałem tak ustawione to auta za mną trąbiły że ich oślepiam, teraz mam lekko w dół, dadal mnie widać z 500m dobrze a nie walę po oczach
  • Odpowiedz
@mmichal: hm.. o tym nie myślałem. Naprawdę siła oślepiająca jest tak potężna? Mi się wydawało że światło jest na tyle punktowe że z bliska trzeba siedzieć rowerowi na dupie bezpośrednio za a powyżej 5 metrów już spoko.
  • Odpowiedz
auta za mną trąbiły że ich oślepiam, teraz mam lekko w dół, dadal mnie widać z 500m dobrze a nie walę po oczach


@mmichal: Skąd wiesz, że dlatego właśnie trąbili? Zazwyczaj to auta mają ustawione światła przednie tak, że jebią po oczach.
  • Odpowiedz
@mazaq1 nie wiem jak u Ciebie ale moje z 10 metrów jak popatrzysz to mroczki będą latały duże , jeżdżę na migającym ale ustawionym w dół, bo śmigam w korkach do pracy ulicą głównie i nie chce sobie wrogów robić :D

@nikifor: kiedyś mi koleś uwagę zwracał, podjechał i mówił, że jak mogę to niżej bo mocno wali w oczy, tam jest soczewka u mnie która na 10-15 metrów
  • Odpowiedz
@mmichal: @ElCidX: właśnie się zastanawiam, bo jednak nocą dobrze jest walić po oczach gdy pada deszcz, jedziesz w lesie, mgła itp. Wtedy pasuje jak cię widać z 200m i więcej. Problem jest gdy jest ładna pogoda ale ciemno, jedziesz sobie elegancko po mieście a wyprzedza cię 30 samochodów na minutę i może im to przeszkadzać :/. Brakuje tej lampce trybu ciemnego gdzie świeci tylko rozproszona dioda 2 razy
  • Odpowiedz
@WuERA wołam Cię żebyś przeczytał i jak coś się wstrzymał z drukiem aż zrobię poprawkę :D. zależy pod jakim kątem chcesz by świeciło
  • Odpowiedz