Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy.
Pacjent to #xiaomi Redmi Note 4x. Co ważne wersja 4/64 z MTK Helio X20 (dioda powiadomień z prawej strony, nadajnik IR centralnie na środku). Chwila nieuwagi + trochę pecha i szybę trafił szlag. Napisałem do kilku serwisów, w tym @MiSpot i wszędzie wołają za naprawę 250-300zł. Jak patrzę na Allegro, to sam wyświetlacz idzie kupić za circa 100PLN. Więc 200zł za wymianę? Skąd taka rozbieżność? Ktoś ma wiedzę jak to działa? Wiem, że to i tak będzie duża część wartości telefonu, ale mam go od miesiąca, więc nie kupię nowego. :P #telefony #serwis #android
  • 10
Mi wzięli 300 zł w lokalnym serwisie a i tak nie jest idealnie. Mam go 3 miesiące (xiaomi redmi note 4) i też nie chciałam nowego więc za głupotę zapłaciłam.
@definitelynotme: Ale tu już nawet nie chodzi o to jakie to miasto, bo zapytania poszły mailowo i w stopkach maili z odpowiedziami są mniejsze miejscowości również.

Nie ukrywam, że jak mam zapłacić 300zł i będę miał to samo, to ja sobie wolę kupić LCD za stówkę i wymienić w pierwszym lepszym serwisie za 5 dych (kwota z czapy, nie orientowałem się). Czy tu są jeszcze jakieś inne myki? Nie wiem, kleje,
@madzia2809: Niepocieszające. Już raz zapłaciłem 3 stówy za wymianę LCD w mi4c, ale fakt, że zrobili idealnie (MiCenter). Ale teraz patrzę na ceny samych gołych wyświetlaczy i coś mi tu nie gra, bo niektórzy piszą, że sama wymiana niby prosta. Sam się nie podejmuję, bo brak narzędzi, a i to delikatny sprzęt i chcę, żeby było spasowane tip top wszystko.
@Niszczycielski_Muminek no genralnie możesz zrobić to nawet sam. Wklejasz to na uszczelke którą większość sprzedawców też daje, tylko dobrze jest dodać trochę kleju. U mnie w pracy takie wymiany są o mniej więcej 100 złotych tańsze niż miasta obok. Z xiaomi póki co nie chcą się bawić w wymianę samych szyb
@Niszczycielski_Muminek mi też poszło ze śmiesznej wysokości na kafelki ehhh... Wszystko działało tylko pajaczek właśnie na cały ekran. Upadł bokiem a na ekranie było szkło, niestety poszło pod. No dziwne że wyświetlacz kosztuje 100zl a 200zl wymiana gdzie to trwa z pół godziny maks.
@definitelynotme: akurat póki co MiCenter jako jedyny odpisał mi, że do tego fona wyświetlaczy nie ma. :|
Właśnie tych zamienników się boję. Żona ma taki sam telefon, więc różnicę na pewno bym zauważył.

Z sensowniejszych opcji na razie mam http://www.miuiservice.pl/ (polecony przez MiSpot) i http://miservice.pl . Czekam jeszcze na odpowiedzi z innych serwisów.
Boli/nie boli, pewnie skończy się znowu na 3 stówach. Ech
@Niszczycielski_Muminek: Miałem taki tani wyświetlacz wymieniony w Redmi 3 i nie było żadnych niespodzianek. Dotyk działał normalnie, garmutu kolorów nie sprawdzałem, bo to telefon do przeglądania netu, a nie edycji foto :D Oryginalny mniej się "palcował" jedynie, a to nadrobić szkielkiem olejofobowym. Zainstaluj ewentualnie apkę do sprawdzania ilości punktów dotyku na ekranie i tyle.