Wpis z mikrobloga

Mirunie, mam dylemat. Jestem na etapie kupna mieszkania i zgłaszania ewentualnych zmian wewnątrz. Aktualny układ zaproponowany przez dewelopera prezentuje się jak na obrazku, jednak chciałbym zrobić dwie rzeczy.

1) zyskać nieco więcej blatu w kuchni, co mógłbym zrobić zabiegiem jak na obrazku w pierwszy komentarzu, czyli burzę ściankę tuż od drzwi wejściowych na prawo, wyburzam równoległą do drzwi wejściowych ściankę w kuchni, a prostopadłą wydłużam nieco. Poza tym, by uniknąć efektu kolumn (od strony okna w kuchni jest ściana), czyli z jednej strony lodówka z drugiej ściana, mógłbym zmienić układ, czyli idąc od strony wejścia byłby blat, następnie piekarnik/płyta indukcyjna, wąska szafka wysuwana, a przy ścianie lodówka.

2) wg aktualnej instalacji telewizor umiejscowiony jest blisko grzejnika w rogu, przy drzwiach balkonowych (zaznaczyłem na obrazku w komentarzu). I teraz zastanawiam się czy mając narożną kanapę po drugiej stronie pokoju w sensownym położeniu będzie telewizor czy też nie dobudować ścianki ok. 1,5m szerokości (nie musiałaby być do sufitu, 1,6m w górę by było ok) naprzeciwko kanapy (obrazek w drugim komentarzu) i zawiesić na niej telewizor.

Co sądzicie?

#kiciochpyta #budownictwo #architektura #architekturawnetrz
Gregorito - Mirunie, mam dylemat. Jestem na etapie kupna mieszkania i zgłaszania ewen...

źródło: comment_Wjjfpsv1kDgRsFPh6LPshO4T4Oc7j7mV.jpg

Pobierz
  • 35
@ladzik: Też o tym myślałem, tylko zastanawiam się czy obracając kanapę i mając jeszcze stolik w kuchni wejście do pokoju nie będzie "zawalone", mając tak naprawdę wąskie przejście.
@Gregorito nie myślałeś aby tv dac z lewej strony a zamiast naroznej kanapy sofę 2-3 osobowe na przeciw tv? Sofa czy kanapa na środku pokoju lepiej wodze niż tv ( z kablami łatwiej przedewszystkim)
@Gregorito IMHO jedyna opcja, która nie koliduje z niczym i nie będziesz się czuł jak na torze przeszkód. Ścianka w tym miejscu nie zaburzy też Tobie wpadania promieni słonecznych do mieszkania. Fajnie byłoby też przerzucić grzejnik z zza kanapy za tą komódkę przy wejściu.
@FIFO: wtedy mu będzie pizgać złem zimą z okien i będzie narzekał, że ma zimno mimo, że jest grzejnik w pomieszczeniu.

@Gregorito: przemyślałabym trochę zastosowanie stylu amerykańskiego: na środku kanapa, a za nią zaraz mała, wąska komoda/szafka (o wysokości kanapy lub mniejsza), która oddzieli wizualnie kuchnię. TV na ścianę z grzejnikiem na przeciwko kanapy. Stół w narożniku. Opcja druga, stół bliżej okien, a konfiguracja tv plus kanapa i komoda od