Wpis z mikrobloga

#programowanie #heheszki #komputery #technologia #pracbaza

Dzisiaj zobaczyłem na mailu bardzo ciekawe zgłoszenie do serwisu pt "Internet Explorer wolno działa". Zainteresował mnie taki tajemniczy opis więc postanowiłem poczytać co tam jest w tym zgłoszeniu. Dowiedziałem, się że Internet Explorer zaczął zamulać i nasz serwisant doradził aby po prostu używać Firefoxa bądź Chroma, bo może jakaś aktualizacja była czy coś. W odpowiedzi dowiedział się, że Firefoxa nie da rady bo się potrafi strona otwierać 10 min XD

Nie mogłem się już powstrzymać i wszedłem do klienta zdalnie aby zobaczyć co tam się #!$%@? na tym serwerze. Moim oczom ukazał się taki oto potwór.

Win XP, rozdzielczość jakieś 800x600, panel sterowania otwierał się 5 min XD Na tym stoi jeszcze jakaś 2 gb baza danych i obsługuje kilka stanowisk jako serwer, nie wiem jakim cudem to jeszcze zipie.

#!$%@?, dziennie mają z kilkadziesiąt baniek obrotu i na takim ścierwie funkcjonować... I jeszcze do nas ze zgłoszeniem, że im pewnie popsuliśmy Internet Explorera bo wolno chodzi XD
Khaine - #programowanie #heheszki #komputery #technologia #pracbaza

Dzisiaj zobacz...

źródło: comment_Sz3HtDGlKaxhI8m5QQ89DiC8IsGJAJs2.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@Khaine: to jest standard, na upgrade jakaś szycha nie pozwala ze względu na przerwę w działaniu oprogramowania i jego niejasną przyszłość, ja byłem wzywany do komputera który sam się wyłączał, powodem była uginająca się podłoga pod panią prezes na tyle, że przewód zasilający się delikatnie wysuwał gdy zbliżała się do komputera
  • Odpowiedz
@Khaine Pracowałem w outsourcingu IT, takich kwiatków jest pełno. Ile firm używa jeszcze xp to jest dramat. I to firmy które mają duże obroty np. Stomatologiczne.
  • Odpowiedz
@luke_cornet: My im mówimy co najmniej raz dziennie, że kompy są do wymiany. Całe gówno zrzucają na nas żebyśmy optymalizowali, bo mają sprzęt z lat 90. Jest jakaś granica po prostu.
  • Odpowiedz
@luke_cornet: Bo on się żali, my mu mówimy że komp jest do dupy a on tego nie przyjmuje do wiadomości. Wymagają od nas cudów i nie słuchają naszych rad, więc ich pretensje mają dla nas wartość satyryczną w tym momencie.
  • Odpowiedz
@Khaine: wydajność to jedno, ten system nie ma już wsparcia producenta i nie jest łatany, wiec ryzyko bezpieczeństwa jest ogromne
  • Odpowiedz
@wpiot: To też im mówimy. Ale w korporacjach bezwładność jest tak ogromna (nasza firma jest nieduża, ale obsługujemy korporacje), że oni nie są w stanie zareagować na tak "przyziemne" problemy. #!$%@? im się jakiś szyfrujący wirus, cofnie się po sieci na serwer główny i dopiero będą jaja. I pewnie z mordą by do nas przyszli, że jak w filmach się ktoś nie podpiął zdalnie i nie zaczął robić jakiegoś kontrhakowania klikając
  • Odpowiedz