Wpis z mikrobloga

Gdy wykopki pytają się jaki serial obejrzeć bardzo często pada Breaking Bad, The Wire, Game of Thrones (to akurat gniot), czasami The Shield i parę innych, jednak mało kto wspomina najlepszy serial kryminalny jaki kiedykolwiek powstał, czyli Justified. W tym serialu wprost roi się od genialnych scen, takich, które sprawiają, że pozostaje jedynie zdjąć czapkę z głowy i zasalutować scenarzystom (i reszcie ekipy). Nie rozumiem czemu znacznie słabsze "The Wire" ma status serialu kultowego (choć tam dobry jest tylko pierwszy sezon), a takie Justified, które góruje nad nim pod względem scenariusza, dialogów, postaci i scen akcji jest właściwie niezauważone. Do tego Justified jest dobre od początku do końca, co się zdarza baaardzo rzadko (na poczekaniu przychodzą mi do głowy tylko Breaking Bad i The Shield).

Poniżej znajdziecie dwa przykłady potwierdzające moją tezę:
https://www.youtube.com/watch?v=fcfNK3D7TiE

#seriale #got #breakingbad #thewire #justified
Bethesda_sucks - Gdy wykopki pytają się jaki serial obejrzeć bardzo często pada Break...
  • 10
@Bethesda_sucks: Sciągnąłem wszystkie sezony jakoś pół roku temu, obejrzałem chyba 3 albo 4 odcinki i odpuściłem. Zbyt typowo policyjny (no ale w sumie własnie taki był The Wire). Trochę mnie nudził z tego co pamiętam. Najwyraźniej nie zdążyłem się wkręcić w klimat, może spróbuje jeszcze raz.
@Issac: To nie jest zarzutka, ale to trzeba samemu obejrzeć i się przekonać. Lemingi za bardzo polegają na ocenach na metacritic i szumie medialnym i potem nie zauważają, że są takie perełki jak Justifed, Pushing Daisies czy Brisco County.
@GeneralX: Zależy jak patrzeć, Monk to mój ulubiony serial detektywistyczny, ale to kryminał w wersji lekkiej, Justified jest "cięższe" i więcej tu akcji. Najlepiej obejrzeć i samemu stwierdzić, mnie wciągnął od pierwszego odcinka (i oglądałem go od momentu emisji) i jak po tych pierwszych 3-4 stwierdzisz, że ci się nie podoba to raczej nie ma sensu brnąć dalej. Ale jeśli cenisz sobie świetne dialogi i naprawdę fajne sceny akcji to będziesz
@Bethesda_sucks:

Nie rozumiem czemu znacznie słabsze "The Wire" ma status serialu kultowego (choć tam dobry jest tylko pierwszy sezon)

Nie będę nikomu wmawiać, który serial, czy sezon ma być jego ulubionym, ale tutaj to cię trochę poniosło