Wpis z mikrobloga

@sailor_73: convoy to branding i pewnie ta sama fabryka wypuszcza body pod innymi nazwami, ale to tez jakosc innych podzespolow i kontrola jakosci na koncu. mialem do czynienia z roznymi latarkami za grosze i tutaj faktycznie oprocz wyfrezowanego aluminium dostajesz dobry produkt.

myslalem ze mowisz o konkretnie tej latarce. wiem, ze mozna duzo taniej kupic jakis gowno na 18650.
  • Odpowiedz
@blantek: fabryk jest wiele , co ciekawe powoli zaczyna się opłacać produkcja na miejscu w kraju , podam Ci przykład drobnego agd , czajniki na Europę produkuje zelmer i to pod różnymi markami nie tylko z grupy kapitałowej , podobnie robi fabryka baterii w poznaniu :)
  • Odpowiedz
@sailor_73: to prawda, i wiele produktow jest tanszych w polsce niz z chin. wszystko zalezy co zamawiasz. w tym przypadku mi sie oplacilo sciagac z chin i czekac miesiac, w innym moze byc na odwrot. chcialem tylko z andczejem wykazac ze czasem to nie tylko konsumpcjonizm ale faktycznie takie zakupy maja sens. natomiast nie ma sensu dalej ciagnac tej dyskusji - juz wszystko zostalo powiedziane. pozdro. :)
  • Odpowiedz
  • 3
@WroziaZebuzia czoo?

Ja tak zamawiam elektronikę, której nie potrzebuję na zaraz. Często przebitka cenowa jest 4-krotna i jeszcze trzeba doliczyć koszty wysyłki, więc aliexpress bardzo się opłaca.
  • Odpowiedz
  • 1
@WroziaZebuzia zależy jak leży, często prowizja w sklepach stacjonarnych jest na tyle wysoka, że opłaci się kupować różnego rodzaju drobnicę i to na allegro nawet.
A aliexpress przebija właśnie w sprzedaży detalicznej niewielkich produktów do tego stopnia, że opyla się czekać. W wakacje przesyłki przychodziły między dwoma a trzema tygodniami od nadania, więc spoko :). Taka dygresja :d.
  • Odpowiedz
@WroziaZebuzia dla niektórych też liczy się czas. Mnie pójście do sklepu kosztuje więcej niż zamówienie przez neta. Czasem i pierdoły za 2 zł, wysyłka 8 gdzie w sklepie miałbym za 4 zł, ale szkoda mi życia niestety. Zawsze też można poszukać w przedmiotach sprzedajacego coś innego co może się przydać. A z banggood itd - kupuje się tanio, jakość często bardzo wysoka jak nie kupuje się najtańszych, dochodzi do 20 dni
  • Odpowiedz