Wpis z mikrobloga

O jak żenadłem. Jadę #mpk we #wroclaw i jakaś różowa mówi do obcej k---a kobiety (xD), ze nie działa automat i co ona ma zrobić? Tamta jej odpowiada, ze może zapytać kierowcy, a pierwsza na to: „to może Pani zapyta, bo ja z torbami stoję?”. Druga takie konkretne wtf? i mowi, ze niestety nie. A pierwsza no k---a: „NO TAK, ZAPOMNIAŁAM, ZE WRÓCIŁAM DO POLSKI” xDDDD

I teraz nie wiem czy to się odnosiło do zepsutego kasownika czy ze nie chciała jej pomoc czy zwyczajnie wróciła ze zmywaka w jukeju i chciała to podkreślić Polakom robakom xD
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@steve__mcqueen: kompleksy i zacofanie powiadasz... A to sa nasze wspolne, narodowe przywary. Krok w tyl i sobie popatrz na to jak sie ludzie na siebie rzucaja. Trzeba miec dystans do siebie, a nie kompleksy, zeby zobaczyc.
  • Odpowiedz
@Kirbii: wczoraj jechałem dość długo autobusem w Holandii. Jedna pasażerka zapytała kierowcę czy może wziąć sobie wodę, a przy okazji przeszła się ze zgrzewką po autobusie i rozdała wodę każdemu kto chciał. Stąd ta uwaga. Bo po prostu jesteśmy daleko za cywilizacją z uprzejmością.
  • Odpowiedz
@morgahard: o, dokładnie to samo mnie spotkało xD Marszrutka z------a po dach, gdzieś tam na trasie wsiada jakaś babuszka i daje do przodu kilka hrywien za przejazd. Ludzie sobie z rąk do rąk podają do kierowcy hajs (ja byłem na samym końcu tuż przed kierowcą), a potem on wydaje resztę i wracają pieniążki do tyłu.

Świetna sprawa, również się zdziwiłem jak to zobaczyłem.
  • Odpowiedz
@Mr_Gray: 20 lat to nie 3 miesiące ;-). Ale tak czy inaczej, jeśli wychowywała się w Polsce to nie powinna stracić umiejętności mówienia po polsku bez akcentu. Ja znam ludzi którzy mieszkają od dekad za granicą i ciągle posługują się lokalnym tam językiem z grubym polskim akcentem.

Z resztą, masz tu przykład - Rosjanka która (w momencie tej rozmowy) od 25 lat mieszkała w USA. Brzmi jak Rosjanka ;-)

mieszkał
  • Odpowiedz
@pinkquartz: gardzisz ludzi ktorzy zobaczyli kawalek swiata na zmywaku, to bardzo smutne. Rozumialbym gdybys gardzila tymi co sie chwala ze zyja zajebiscie w londynie a robia na zmywaku, ale nie, Ty gardzisz ludzi ktorzy ciezko pracuja za kilkukrotnie wieksza pensje niz Twoja w dodatku zwiedzaja swiat xD
  • Odpowiedz
@looklikelance oczywiście interpretujesz jak chcesz. Gardze polakami na zmywaku upchnietymi po 8 osób w małych mieszkaniach, bez żadnych chęci zmiany swojej sytuacji, a gdy wracają do Polski to patrzcie i podziwiajcie 20letnie BMW, Anglia taka super, nienawidzę Polski, co Ty możesz wiedzieć o świecie jak nigdy nie mieszkales w METROPOLII itp itd
  • Odpowiedz
@pinkquartz: nie interpretuje tylko mówię prawdę, jak ktoś wyjeżdża z naciskiem na zarabianie inoszczedzanie to bardzo mądrze jest mieszkać wiele osób w jednym mieszkaniu. Jedynie jak ktoś sie wywyższa bo zarobił 20k na zmywaku wtedy beka

A co do npodrozowania to nie ma większego znaczenia czy mieszkasz za 30 euro tydzień czy 500 w dobrym hotelu, i tak zwiedzisz i doswiadzczysz wszystko.
  • Odpowiedz