Wpis z mikrobloga

Gdzie w #krakow są jakieś pojemniki PCK ? Znalazłem jakaś listę. Pojechałem pod pierwszy z brzegu adres i pusto. Ktoś ma jakiegoś pewniaka ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zeronader: mirku, 2 lata temu wszystkie pojemniki PCK zniknęły z krk, wyszło na jaw, że kilka firm stworzyło sobie z tego niezły biznes i ubrania zamiast do potrzebujących trafiały do ponownej sprzedaży/na czyściwo. PCK tylko dzierżawiło pojemniki udostępniając logo. Jeżeli chcesz oddać ubrania potrzebującym to najprościej będzie podjechać do PCK na studenckiej i tam oddać. Jeżeli chcesz się ich po prostu pozbyć to obok Pomniku Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa był
  • Odpowiedz
wyszło na jaw, że kilka firm stworzyło sobie z tego niezły biznes i ubrania zamiast do potrzebujących trafiały do ponownej sprzedaży/na czyściwo.


@tofu2: wielka mi afera, już 20 lat temu takie rzeczy miały miejsce... pracowałem wtedy dorywczo przy zbiórce odzieży sygnowanej przez PCK (w jednym dniu ulotki a po paru dniach zbieranie worków i ładowanie do auta).

Widziałem jaki syf ludzie do worków wrzucali, to się nigdy nie nadawało do
  • Odpowiedz
@Zeronader: mirku, 2 lata temu wszystkie pojemniki PCK zniknęły z krk, wyszło na jaw, że kilka firm stworzyło sobie z tego niezły biznes i ubrania zamiast do potrzebujących trafiały do ponownej sprzedaży/na czyściwo. PCK tylko dzierżawiło pojemniki udostępniając logo.


@tofu2: nie do końca tak. Biznes był od początku, natomiast PCK udostępniło swoje logo dzięki czemu ta firma przekazywała jakiś tam procent na PCK (który składał się na niemałą
  • Odpowiedz