Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy...Kupiłem jakiś czas temu telefon z drugiej ręki, okazało się ze Plus jesli ktoś nie płaci rat za telefon to zakłada blokade na telefon i nie da się z niego dzwonić... Co moge w takiej sytuacji zrobić? Telefon kupiony w lombardzie, mam potwierdzenie zakupu aczkolwiek nie mam paragony z kasy fiskalnej. Chciałbym potwierdzonej/pewnej informacji a nie gdybania. 1200zł od jakiegoś czasu mam zamrożone i nie wiem co z tym fantem zrobic, lombard od tego czasu wymiguje sie i zwala na to, że czeka na odpowiedź z urzędu skarbowego co mają z tym zrobić...
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #loombard #lombard #plus #gsm #telefony #prawo #prawokonsumenckie #pomocy
  • 19
@cysterna: nie mogli sprzedać rzeczy która nie jest ich. W umowie z Plusem pierwszy właściciel miał zapis że do czasu uiszczenia całej ceny (czyli spłacenia wszystkich rat) telefon jest ich własnością.
@cysterna: tzn techniczne mogli sprzedać tylko z wadą prawną. Czyli idziesz do lombardu, powołujesz się na art. 556 ze znaczkiem 3 KC i reklamujesz z tytułu rękojmi za wady prawne, odstępujesz od umowy i żądasz zwrotu pieniędzy, najlepiej na piśmie w 2 egzemplarzach, jeden dla Ciebie

doczytaj jeszcze art. 574 kc
@cysterna: Ew. możesz spróbować oddać telefon na samą rękojmię z niemożności korzystania z niego. Gwarancja = producent, rękojmia = sprzedawca. Będą musieli tak czy siak coś wykombinować, więc pewnie oddadzą pieniądze.
@cysterna: Daj znac jak wygląda sytuacja. Kupiłem podobnie, z tym, że telefon miał być wykupiony w całości od Plusa, a jest w ratach do 2020 ( ͡° ʖ̯ ͡°)