Wpis z mikrobloga

@Kulek1981: Mylnie zakładasz, że ludzie będą próbowali dostosować roboty to pracy w warunkach takich jak ty pracujesz xD Wcale nie. Tak będziesz wszystko projektowane, żeby mógł te urządzenia montować robot. Tak samo w magazynach. Nie buduje ich się teraz tak, żeby człowiekowi było tam dobrze tylko tak, żeby mogły sprawnie po nich poruszać się roboty.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: A to rzeczywiście, teraz mnie przekonałeś, jak masz kolegę programistę to już wszystko wiadomo. https://yourlogicalfallacyis.com/anecdotal

Od lat rozwija się programowanie automatyczne i nie jest to nic nowego, ale progres jest powolny, bo na przeszkodzie stoją różne fundamentalne problemy i często automatyczne generowanie kodu bardziej przeszkadza niż pomaga. Ale jak myślisz że programowanie to jest niewiele więcej niż klepanie stronek w htmlu to nic dziwnego że piszesz to co piszesz, bo twoja wiedza kończy się na jakichś znaleziskach z wypoku gdzie przeciętny użytkownik opiera swój światopogląd na fejkach z breitbarta.

W fabrykach to proszę bardzo, ale na placu boju, w ciasnych przejściach, żaden robot nie wciągnie drzwi ważących 100 kilo i nie wstawi oraz zakotwi w otworze, który jest za mały. A że mam wiele umiejętności, jeszcze wiele robotów będzie musiało powstać, by wygryźć mnie z
  • Odpowiedz
@MMurzinio: Taka prawda, wystarczy robić dobrze robotę. Nawet zwykłe Design 2 HTML jak się robi dobrze to pracy nie brakuje. Rozwój frontendu w ostatnich latach tylko powiększył dystans między ekspertami a nowicjuszami. No ale jak słyszę "HTMLa to się w szkole uczyłem na informatyce" - to mam ochotę powiedzieć "w dupie byłeś, gówno widziałeś"
  • Odpowiedz
na placu boju, w ciasnych przejściach, żaden robot nie wciągnie drzwi ważących 100 kilo i nie wstawi oraz zakotwi w otworze, który jest za mały. A że mam wiele umiejętności, jeszcze wiele robotów będzie musiało powstać, by wygryźć mnie z zajęć.


@Kulek1981: ty tak serio uważasz że prędzej roboty zaczną same pisać programy niż montować ciężkie drzwi? xD
  • Odpowiedz
@AsuriTeyze: Pocieszaj się dalej.

Przyszłości nikt nie zna, ale aby być dobrym programistą trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i trzeba to lubić. Więc nie obawiałbym tego, że za X lat wykształcą za dużo DOBRYCH programistów i stawki polecą w dół. Owszem, może być tak, że za X lat będzie w cholere wykształconych "programistw" co poszli na studniach, bo jedyne co ich do tego zmotywowało to to, ze zarabia się 15k. I
  • Odpowiedz
@AsuriTeyze: sorki, nie tak to miało zabrzmieć. Wcale się nie irytuje. Po prostu chciałem Ci dać do zrozumienia, że nie warto bawić się w przewidywanie przyszłości i na podstawie swoich osądów czegoś się podejmować albo nie. Bo jakbyśmy mieli tak patrzeć, to najlepiej się położyć w domu na łóżku i tylko czekać aż jakaś bomba atomowa nas rozwali, bo przecież pewnie bedzie jakaś wojna.
  • Odpowiedz
@AsuriTeyze
@Kulek1981
No jeśli już by nas miały zastępować roboty, to programistów w ostatniej kolejności - wystarczy trochę pomyśleć XD
Prędzej obawiał bym się na miejscu ludzi bez wykształcenia - praca na produkcji, czy wszelkiego rodzaju proste prace fizyczne. Tutaj robotyzacja wkroczy najszybciej i będzie dopiero problem bezrobocia.
  • Odpowiedz
@MMurzinio już o tym kiedyś pisałem, prawdziwy programista z algorytmicznym skillem to rzadkość. Jak już się ma skończyć praca, to dla tych pseudo klepaczy bez inwencji twórczej.
  • Odpowiedz
@Kulek1981 Sorry Mirku, ale gadasz głupoty. Coraz więcej rzeczy jest do programowania. Cały IoT. Automatyczne generowanie kodu oparte o DSL jest od lat, ale ktoś ten generator musi napisać, zmieniać, naprawiać.
A jak coś poważniejszego to i tak generator nie daje rady.
Jak chcesz oglądać ból dupy programistów bo takie masz hobby to jeszcze dziesiątki lat lekko poczekasz albo i dłużej.
  • Odpowiedz
@vanquin: No, wcale dobrzy programiści nie są zainteresowani programowaniem i wcale się nie uczą bo to ich interesuje, wszystko dla kasy i kariery.

W rzeczywistości ci słabi programiści programują często tylko dla kasy, ale wmawiaj sobie co tam chcesz. Chyba że po prostu nie wiesz co znaczy wyścig szczurów.
  • Odpowiedz
Max 5 lat, gdy na topie będzie pierwsza gra stworzona przez AI.


@Kulek1981: Oddzielmy dwie rzeczy:
a) za 5 lat będę miał dwa mieszkania w Wawie, oba w dobrych lokalizacjach gotowe na wynajem
b) programowanie jest nieco trudniejsze, więc zautomatyzowanie prostszych rzeczy zajmie niec dłuźej, więc lowiedzmy 15 lat
c) w tym czasie będę miał już 4-6 nieruchomości w różnym standardzie i będę mógł przejść na
  • Odpowiedz