Wpis z mikrobloga

@sorhu: Już powstają pierwsze samodoskonalące się systemy po podstawowych potrzeb. Idę o dobre wino, że za rok, dwa powstaną pierwsze systemy piszące programy oraz strony od zera. Max 5 lat, gdy na topie będzie pierwsza gra stworzona przez AI.
  • Odpowiedz
@Kulek1981:
Coś takiego jest już od lat, ale do zastąpienia programistów to są jeszcze lata świetlne. Kisnę jak ludzie (zwykle nie mający najmniejszego pojęcia o programowaniu) mówią o AI zastępującym programistów, samemu nie martwiąc się że maszyny zastąpią ich, w zwykle 100x łatwiejszej od programowania pracy. A sam rozwój AI też zwiększa zapotrzebowanie na programistów...

@AsuriTeyze: Tak się mówi od lat, tymczasem ciągle brakuje programistów i zapotrzebowanie rośnie,
  • Odpowiedz
@MMurzinio: No cóż, ostatnio był wykop o pierwszych krokach w tworzeniu AI piszącej programy ze ścinków znajdowanych w sieci. Gdzieś widziałem pierwsze roboty tworzące strony na podstawie screena. Świat idzie do przodu i jestem pewien, że nawet moją fizyczną pracę w końcu przejmą roboty. Kisnę jednak, gdy widzę jak ludzie myślą, że to jeszcze bardzo długie lata zajmie. Jestem starszej daty i widzę w jakim tempie następuje postęp w dziedzinie
  • Odpowiedz
@MMurzinio
@Philopolemus_Fronius

Może tak, może nie. Mam info z pierwszej ręki co się dzieje w świecie programistów od kolegi, którego niedawno sobie pewna większą firma podkradła z mniejszej informatycznej. I naprawdę nieźle się tam dzieje, skoro mają już dział poświęcony właśnie pierwszym próbom tworzenia samodzielnego kodu pod aplikacje i strony. Ja tu sobie tylko posiedzę z popcornem i popatrzę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Philopolemus_Fronius Ano nie ( ͡ ͜ʖ ͡) W fabrykach to proszę bardzo, ale na placu boju, w ciasnych przejściach, żaden robot nie wciągnie drzwi ważących 100 kilo i nie wstawi oraz zakotwi w otworze, który jest za mały. A że mam wiele umiejętności, jeszcze wiele robotów będzie musiało powstać, by wygryźć mnie z zajęć.
  • Odpowiedz