Wpis z mikrobloga

@doncorleonePL jak nie masz do roboty 100 km to na cholerne taka krowa wielka?

Zastanawiało mnie od zawsze, po cholerne ludzie takie wielkie samochody biorą, gdy mają do pracy do 20 km. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Lepiej się w korkach stoi? Albo może lubią lać do baku? Nie wiem.

Dla mnie kpina, droga I nie warta tej ceny. Za tą kasę można by było kupić mniejsze i bardziej
Zastanawiało mnie od zawsze, po cholerne ludzie takie wielkie samochody biorą, gdy mają do pracy do 20 km. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Lepiej się w korkach stoi? Albo może lubią lać do baku? Nie wiem.


@v1lk: A4 to wielka krowa?
A odpowiadając - bo jeśli ma się dziecko i regularnie wyjeżdża się gdzieś dalej to żaden samochód nie będzie za duży.
@v1lk: Przynajmniej raz na kwartał trasa ~1000km, przynajmniej raz w miesiącu trasa ~100km

Poza tym - znowu. Z dzieckiem nie ma znaczenia czy jedziesz 100, 1000 czy 5000km. Do typowego hatchbacka zmieścisz niewiele więcej niż wózek w bagażniku. A gratów do zabrania jest jednak więcej.
@StrucelRTFSC że co? :D

Nie no, bez urazy, ale ty z dzieckiem czy z przedszkolem jedziesz?

Wózek, graty w torbie, dziecko, fotelik.

Faktycznie trzeba taką bestie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widzę ja właśnie takie bestie, w korkach, jadę między nimi motorem każdego dnia i widzę #!$%@? w ich oczach, no ale w końcu maja swoje BiEmDablju bądź jakiś inny shit, a jak jadę większą grupą to biorę zwykłego
Wózek, graty w torbie, dziecko, fotelik.


@v1lk: Z dzieckiem. I z psem. No i żoną.
O ile piszesz o małej spacerówce - jasne. Zmieści się. Chociaż i tak szukałem długo takiej, która zmieściłaby się po złożeniu do bagażnika.
Ale już normalny, duży wózek (a jeszcze z gondolą?!) to bez szans. Do tego jeszcze jakaś walizka... Serio. Ciężko.
@StrucelRTFSC to już bym się bardziej na Vanem typu Zafira zastanowił niż nad niskim Audi, wózek na stojąco wejdzie, a i dla żony się miejsce znajdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gabarytowo Zafira, lub jakiś nowy Galaxy cokolwiek byle by nie takie cudo ( ͡º ͜ʖ͡º)
@StrucelRTFSC no i właśnie wracamy do stwierdzenia "co kto lubi"

Masz wiele racji w tym co piszesz, obawiam się tylko że ceny ubezpieczenia takiego samochodu też są konkretne prawda?
W Holandii sprawa fajnie wypada.

Płaci się od rodzaju paliwa i wagi samochodu.

A pojemności nikogo nie obchodzą, diesel wychodzi drogo, ale o dziwo najgorzej benzyna z gazem, a sama benzyna to opłaty rzędu 30 euro miesięcznie podatku drogowego plus ubezpieczenie kolejne 3
tylko że ceny ubezpieczenia


@v1lk: O ile nie jesteś smarkaczem z prawkiem od wczoraj to luz. 3 czy 4 stówki rocznie to żadna różnica.
Spalanie? Maluch 1.4 pali mi 7-8l PB/100km.
Koszty utrzymania pozostałe? Wiadomo - jest trochę drożej. Ale nie są to ogromne kwoty.
jak nie masz do roboty 100 km to na cholerne taka krowa wielka?


@v1lk: Dla mnie A4 to bardzo małe auto

Jaka różnica między większą krową a małym autem?

No lepiej do pracy jeździ się i stoi w korku nawet A8 niż Corsą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nigdy nie rozumiałem jaka jest przyjemność jeżdżenia czymś mniejszym niż segment A4, a jeździłem masą aut i chyba wszystkimi
@v1lk: > Kiedyś ludzie Fiata małego mieli i także z dziećmi jeździli....I w sumie nie kiedyś, bo nadal można spotkać ^^

#!$%@? jest ten argument... Równie dobrze mógłbyś spytać po co mu w ogóle samochód jak 80 lat temu wszyscy chodzili z buta albo jeździli furmanką. Czasy się zmieniają i powinniśmy iść do przodu zamiast się cofać. Koszty utrzymania A4 nie są jakoś dużo wyższe niż auta segmentu C, a możliwości
@aksal89 ale sto lat temu kolego, ludzie nie stali w takich korkach, jak chcesz podnosić jakość podróży, pierwsze zadbaj o drogi, oświetlenie, oznakowanie, bezpieczeństwo, a na samym końcu o to czym jedziesz.

Dlaczego ma być odwrotnie? I złoty wóz w korku będzie stał jak każdy inny, a i osra go ptak tak samo, mi chodzi o porównanie

Pojazd do pracy, a rodzinny to różnica.

Mówię pojazd, bo jestem zwolennikiem dwóch kół w
@v1lk: Drogami, oświetleniem i oznakowaniem raczej sam z siebie się nie zajmę, więc jedyny sposób na podniesienie komfortu podróży, na jaki mam wpływ to wybór bardziej komfortowego samochodu.

Większość ludzi jednak poszukuje samochodu uniwersalnego, bo nie ma sensu posiadać dwóch aut jeśli np dojeżdżasz do pracy 10km (załóżmy poza większymi miastami, bo właściwie tylko w takich komunikacja publiczna nadaje się do korzystania z niej), a kilka razy w roku robisz trasę
@aksal89 oj tam produkują, dzięki komentarzą kolegów, wiem o wiele więcej, I prawdopodobnie zastanowię się nad większym samochodem niż sądziłem przed rozpoczęciem tej rozmowy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ładnie napisane, ja cisne cały rok motorem, ale śniegu u mnie nie ma, zimno też nie jest, a te 20km do pracy to w moment przeskocze :)