Wpis z mikrobloga

@Kielek96: Cytat z jakiś 80% debili na wykopie którzy twierdzą że 500+ nie jest zwrotem podatku.
Albo innych debili którzy twierdzą że akcyza jest tylko w wódzie i fajkach :)
@erbo: Ma,bo z każdym dzieckiem taka osoba płaciłaby 500 zł mniej do budżetu z tytułu podatku dochodowego(nie zapominajmy też o dodatkowej ulgi na dziecko która dalej mogłaby obowiązywać ) a jakby zarabiali za mało że nie mieliby by już czego odliczyć to wtedy państwo mogłoby dopłacić,na tym polega Negatywny podatek dochodowy,byłoby troszkę taniej bo mogłoby ograniczyć biurokracje :)
Ma,bo z każdym dzieckiem taka osoba płaciłaby 500 zł mniej do budżetu z tytułu podatku dochodowego(nie zapominajmy też o dodatkowej ulgi na dziecko która dalej mogłaby obowiązywać ) a jakby zarabiali za mało że nie mieliby by już czego odliczyć to wtedy państwo mogłoby dopłacić,na tym polega Negatywny podatek dochodowy,byłoby troszkę taniej bo mogłoby ograniczyć biurokracje :)


@Kielek96: Nie ma, bo sam NPD nie ma nic wspólnego z dziećmi, teraz sobie
@erbo: Wymyśliłem ten program opierając się o NPD :)

Głównie chodzi o to żeby te pieniądze zostałby bezpośrednio w kieszeni rodziców bez pośrednictwa państwa tak jak obecnie,głównie zależy mi na zmniejszeniu biurokracji,poza tym pamiętajmy że 500 zł może nie mieć takiej samej wartości za powiedzmy 5 lat,dlatego ta kwota powinna być waloryzowana,tak aby za kilka była to kwota która ma dokładnie taką samą wartość jak dzisiaj. Zależy mi też aby była
@Kielek96:
Przecież przy NPD państwo też by było pośrednikiem, może nie zawsze ale bardzo często,
poza tym koszt pośrednictwa jest minimalny w obu przypadkach.
500+ też można waloryzować.

Reasumując nie przedstawiłeś żadnego sensownego argumentu, za taką zmianą.
@erbo: Zobaczymy czy 500+ będzie waloryzowane oby tak,poza tym do obsługi programu 500+ zatrudniono dodatkowo 7000 urzędników,w tym co przedstawiłem nie byłoby to konieczne,ingerencja i pomoc państwa obowiązywałaby głównie osoby o niższych albo średnich dochodach byłaby to nagroda i jednocześnie pomoc od państwa że chcesz mieć więcej dzieci,po prostu staram się szukać oszczędności bo dla mnie każda złotówka przy wysokim deficycie się różni.

Reasumując mniej papierologii,biurokracji efekt identyczny :)