Wpis z mikrobloga

Co się stało z Uberem ostatnio? Dawno już nie jechałem z polskim kierowcą (a jeżdzę sporo z nimi), ciągle tylko jakiś Taras, Danyl itp., auta na krakowskich blachach, na fakturach przeważnie dane firm zajmujących się zupełnie czym innym. Czy to taki biznes? Ściąga się Ukraińców, daje im auto i kosi hajs? Wszystko by było OK, ale zupełnie nie ogarniają miasta, jeżdżą jak #!$%@? i niektórzy nie mówią po polsku. Typ, z którym jechałem wczoraj nawet miał nawigacje po ichniejszemu xD
#krakow #ukraina #imigranci #taxi #uber
  • 10
@krabar: Moja rozmowa z Dmitrim...
(ja) Pewnie duzo wiecej zarabiasz tutaj na uberze niz u siebie?
(on) No...
(ja) to ile mozna zarobic jak sie duzo jezdzi?
(on) No...
(ja) z piątke (5 tyś) chociaz masz jak duzo jezdzisz?
(on) tak, w piątek też jeźdzę :)
(ja) aha... a skad w ogole przyjechales?
(on) z Nowego Sacza...
(ja)no ok, ale gdzie sie urodziles...
(on) No....
@krabar polak lub ukro tworzy firmę usługową, wynajmuję w wypożyczalni 10 aut, dołącza do ubera i rekrutuje 10 kierowców - zazwyczaj ukrów bo najtaniej i jeżdżą dla niego. Połowę bierze zarządzający połowę kierowca. Już conajmniej od roku taka praktyka się dzieje
@krabar: a może olej ubera zacznij jeździć taxi - ceny podobne, kierowcy mówiący po polsku, w większości ogarniający miasto i mający więcej przywilejów, co przekłada się na czas podróży. Cena no cóż w większości i tak jest porównywalna z uberem, czasami nawet taniej, bo sieci taxi nie stosują mnożników.