Wpis z mikrobloga

Jestem bojówką amerykańskich cmentarzy. Elegancko, minimalistycznie- po prostu ładnie, bez zbędnego przepychu. Będąc na polskich cmentarzach od razu robi się smutno i przygnębiająco- każdy grób z innej beczki, nie wyglada to za grosz estetycznie, bardziej jak cygańskie ozdoby.

#takaprawda #cmentarz
l.....a - Jestem bojówką amerykańskich cmentarzy. Elegancko, minimalistycznie- po pro...

źródło: comment_wj1X1GauqGvbBsoobun0asW8sWBV4Vqr.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@laczka: Ja za to jestem bojówką angielskich cmentarzy, przynajmniej tych w mniejszych mieścinach bo nie wiem jak to wyglada w większych miastach. A tak to sama tablica, groby trochę lub bardziej zaniedbane, tablice obrośnięte, przekrzywione, lecz to wszystko tworzy mega klimat. Zupełnie inaczej niż u nas gdzie panuje zasada im więcej przepychu tym lepiej.
  • Odpowiedz
@laczka: Polecam jeszcze lepszy sposób. Świadoma donacja zwłok, czyli oddajesz ciało na rzecz wybranego uniwersytetu medycznego. Zamiast "nieestetycznego nagrobka i cygańskich ozdób" elegancja tablica upamiętniająca, przysłużenie się dla nauki i jeszcze medal za "zasługi dla nauki" dostaniesz za życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przyjedźcie kiedyś do Szczecina na największy cmentarz w Polsce i trzeci co do wielkości w Europie i wyobraźcie sobie jakbyście mieli kogoś znaleźć gdyby były takie groby... nawet teraz ciężko trafić na konkretny grób bez użycia internetowej wyszukiwarki grobów
  • Odpowiedz
@laczka gadasz głupoty. Ja lubię ten chaos naszych nekropolii. Przy każdym człowiek się chce zatrzymać i przyjrzeć. Niektóre płyty i pomniki to prawdziwe dzieła sztuki.
  • Odpowiedz