Wpis z mikrobloga

Mam już dość. Za każdym #!$%@? razem, gdy jeżdżę po #polskiedrogi, jakiś pajac mi siedzi na dupie mimo, że ja sam delikatnie przekraczam prędkość, jadąc prawym pasem. W rezultacie jazda po polskich drogach zgodnie z przepisami jest praktycznie niemożliwa. W akcie desperacji zacząłem myśleć o zamontowaniu światła dalekosiężnego z tyłu samochodu (skupiona wiązka, więc oświetla/oślepia tylko to, co chcę - jak na zdjęciu). Taki reflektor, mam nadzieję, że wyegzekwuje dystans pomiędzy pojazdami. Mam zamiar ustawić go tak, żeby oślepiał tylko twarz blisko jadącego pajaca. Wszystko przez to, że państwo niestety nie działa (nie znam przypadku wystawienia mandatu za zbyt bliską jazdę np. po pokazaniu filmu z kamery) i na razie nie zabiera się uprawnień za taką niebezpieczną jazdę.

Czy myślicie, że to coś da? Nie przychodzi mi nic innego do głowy. Do tej pory używałem przeciwmgłowych tylnych, ale są za słabe w dzień. Może Mirki, podsuniecie jakiś dobry sposób?
Pobierz kinollos - Mam już dość. Za każdym #!$%@? razem, gdy jeżdżę po #polskiedrogi, jakiś p...
źródło: comment_fRZFR2lN3BX00laMVcNzJuFVmEqGZwLU.jpg
  • 99
@kinollos niektórzy mogą nawet nie wiedzieć że ci przeciwmgielne świeca. Ludzie są głupi i bez konkretnego znaku nie pomyślą, dlatego piszę o światłach stopu. Lekko się załącza, pomyśli że hamujesz to i on zwolni. Ale bywają i tacy co po prostu siędza na ogonie i koniec :/
@F3NIK5: Jeżdżę codziennie do pracy 50km w jedną i 50km w drugą stronę, próbowałem trzymać nogę na hamulcu żeby robili dystans, świateł przeciwmgielnych ale nic nie działa. Mam ostatnio nową metodę. Jadę sobie trochę szybciej i widzę autystycznego pajaca w audi/bmw/passerati że zbliża się do mnie szybko i jak jest już 10 metrów za mną zwalniam o 10-15km/h do przepisowej prędkości bardzo gwałtownie. Widok dohamowującego janusza/sebixa w tylnym lusterku jest zawsze
@stasiu38: Zmuszam by zwalniał i trzymał #!$%@? #!$%@? jego mać dystans bo inaczej #!$%@? się z drogi. Mnie gówno obchodzą ludzie którzy maja w dupie MOJE #!$%@? BEZPIECZEŃSTWO. Niech pedał w audi/bmw zawinie się na drzewie albo #!$%@? pod tira jak nie umie jeździć. Ja zwalniam do dozwolonej (czytanie ze zrozumieniem). Jak komuś nie pasuje że jadę 110 i on musi #!$%@? lecieć 140 i trzymać się metr za moim zderzakiem
(nie znam przypadku wystawienia mandatu za zbyt bliską jazdę np. po pokazaniu filmu z kamery)


@kinollos: A składałeś takie zawiadomienie o wykroczeniu? Ile razy? Jaki był podany ci powód odmowy ukarania sprawcy wykroczenia?
@LITWIN: Wysłałem film z wyprzedzaniem po drugiej stronie wysepki 24 lutego 2017. Złożyłem zeznania na policji, w których napisałem, że kierowca dostawczaka przez 10 km się trzymał bardzo blisko mnie - tak, że mnie oślepiał światłami mijania. Do dziś nie dostałem odpowiedzi o tym, czy kierowca został ukarany. Mogę sobie zgłaszać ile razy chcę, póki nie mam dowodu w postaci wyraźnej twarzy kierowcy oraz potwierdzenia rzeczoznawcy co do prędkości/odległości, to żaden